اسید هیالورونیک با وزن مولکولی پایین

Low Molecular Weight Hyaluronic Acid, LMHA ( Patent 1)

مولکول های اسید هیالورونیک قابلیت جذب رطوبت تا ٦٠٠٠ برابر وزن خود را دارند. کوچک کردن ابعاد این مولکول ها و وارد کردن آن ها به غشای سلولی موجب افزایش توانایی آب رسانی به سلول ها، بازسازی سلولی از درون، تحریک سنتز و ارتباط بهینه مواد داخلِ سلولی و کاهش چشمگیرِ علائم پیری در مقایسه با مولکول های اسید هیالورنیک معمولی موجود در سایر محصولات می گردد .هیالورونیک اسید ریز مولکولِ فورلد، با جلوگیری از اثرِ رادیکال های آزادِ اکسیژن از تکثیر بی رویهٔ سلولی هنگام ترمیم بافت جلوگیری می کنند. اسيد هيالورونيک ریز مولکولِ ابداعی فورلد، ماده پایهٔ همه محصولات فورلد می باشد.

پلاتینیوم با وزن مولکولی پایین

Platinum Low Molecular Weight ( Patent 2 )

پلاتين يونيزه ماده اصلی تمامی محصولات حاوی پلاتين فورلد است که ترکیباتِ بیوشیمیایی و پاتوژنیکِ پوست را تنظیم کرده و باعث سازگاری بيولوژيکی بالا، اثر بخشی قوی و خواص آنتی ا کسيدانی فوق العاده ای می شوند. برای اثر بخشی بیولوژیکی و سازگاری بهترِ پلاتين، لازم است مولکول آن به ترکيبی ارگانيک تبديل شود. اين امکان از طريق تکنولوژی مختص به فورلد بوجود می آید که شامل فرآيندهای تخمير به کمک جلبک ها، با کتری ها، آنزیم ها و اسید های میوه است. تکنولوژی پیشرفته و خاص فورلد توانسته است اندازۀ ذرۀ پلاتينيوم را از طريق فرآيند تخمیر و يونيزاسيونِ مخصوص خود به 26 میکرومتر برساند. اين کاهش در سایز موجب افزایش حلالیت در آب و افزایش خاصیت رسانايی الکتريکی (در حد فلزات) شده که برای فعاليت آنتی ا کسيدانی اش بسيار حياتی است. اين فرآيند به مولکول های آب اجازه می دهد بار الکتریکی ذرات فلز را حمل کنند و بنابر اين نفوذ و فعاليت آنتی ا کسيدان را بهبود می بخشد. پلاتینِ ارگانیک فورلد با جلوگیری از بوجود آمدنِ رادیکال های آزاد و سم زدایی، از پوست در مقابل اشعه ماورای بنفشِ آفتاب محافظت کرده و با تأثیرِ ضد لکِ قوی از ایجاد انواعِ لک، حلقه های سیاه دور چشم، سرخی و پیری زودرس جلوگیری می کند. محصولات پلاتین فورلد با ایجاد دمای بهينه در پوست که برای فعاليت سلول ها لازم می باشد، موجب بهبود متابوليسم سلولی، تحریک سنتز کلاژن و الاستین و بدین ترتیب از افتادگی، چروک و پیری پوست جلوگیریمی کند. این محصولات همچنین پوست را در مقابل صدمۀ نور خورشید، از دست دادن الاستیسیته و انواع لک محافظت کرده و موجبِ شادابی پوست میشود.

سرامید با وزن مولکولی پایین

Ceramid Low Molecular Weight ( Patent 3 )

سراميد يکی از اجزای اصلی اپیدرم در غشای سلول و فضای بین سلولی است. در پوست انسان شش نوع سراميد وجود دارد؛ فورلِد از سراميدِ نوع سه استفاده می کند که با بالا رفتن سن، کاهش می یابد و در سالمت و ایمنی پوست نقشِ مؤثر دارد. با این روش فورلد، محصولاتی سبک با چربی و رطوبت طبیعی تولید نموده که بتوانند شادابی پوست را ماندگار کنند. سراميدِ طبیعی فورلد همراه با هیدرولیپید، اسیدهای چرب و کلسترولِ اپیدرم، قدرتِ ترمیم و بازسازی فوق العاده ای را به پوست داده و با ایجادِ یک لایۀ نفوذ ناپذیر جلوی تبخیرِ بیش از حدِ آب را گرفته و با حفظ رطوبت، اپیدرم را سالم نگاه می دارند. این نوع سرامید دارای خواص ترمیمی، آنتی ا کسیدانی، ضد چروک در پوست و روشن کنندگی زیر چشم می باشد. سایزِ نانو مولکول های سراميد در محصولات فورلد باعث بهبود پرا کندگی شان با کلاسترهای آب شده که موجبِ بهبود عملکردِ ساختار و غشاء سلولی، الاستیسیتهٔ پوست و محافظت طولانی مدتِ آن می شود.

مواد معدنی یونیزه

Ionized Minerals ( Patent 4 )

برای داشتن یک فعالیت فیزیولوژیکی صحیح در بدن، ایجاد ونگه داشتنِ تعادل بین یون های منفی و مثبت (کاتیون و آنیون)، از اهمیت ویژه ای برخوردار است. مولکول های یونیزه که در داخل و خارجِ پوست یافت می شوند، بخشی از اسیدِ ارگانیک در پوست را تشکیل می دهند که با شکسته شدن و سپس ساختنِ بی کربناتِ سدیم (یک سیستمِ بافر که بر پایهٔ اسید می باشد) باعثِ آزاد سازی و ایجادِ دی ا کسیدِ کربن و آب شده که موجبِ آب رسانی بیشترِ پوست می شوند. در فورلد، با یونیزاسیونِ عناصرِ حیاتی مانند کلسیم، منیزیم، روی، مس و آهن، امکانِ ترکیب و انتقالِ آنها با موادِ ارگانیک مانند استاتِ کلسیم، مالئات کلسیم و گلوکوناتِ کلسیم با فرآیند های تخمیری از طریقِ جلبک، با کتری لا کتیک اسید و انواعِ آنزیم ها بوجود می آید. موادِ معدنی یونیزهٔ محصولات فورلد با بهبودِ ترکیب و ارتباط بینِ سلول های پوست موجبِ نرمی، صافی و شادابی فوق العادهٔ پوست می شوند. محصولاتِ فورلد دارای موادِ معدنی حیاتی برای پوست از جمله کلسيم يونيزه شده عنصری ضروری جهت انتقالِ موادِ فعال از بینِ سلول ها و استحکام سلول های اپيدرم می باشد. همچنین منيزيم و زینکِ يونيزه باعث فعال شدن آنزيم های حیاتی و ايجاد تعادل معدنی می شوند که روندِ ترمیمِ پوست را کنترل، تقویت و تسريع می کنند.

سدیم کندرویتین سولفات

Na Chondroitin Sulphate

سولفات کندرویتين باعث حفظ آب و افزايش قدرت بافت پيوندی پوست شده، در حفظ قابليت ارتجاعی ديواره رگ های خونی، تحریکِ پروسهٔ بازسازی پوست، بهبودِ ترميم، نرمی و همچنین محافظت از پوست مؤثر می باشد. اين ماده تغییراتِ پوستی ناشی از افزايش سن را که ناشی از تابش اشعه فرابنفش خورشيد و کم آبی بدن است را کاهش می دهد.

پروتئین غشای پوست تخم مرغ

Egg Shell Membrane Protein

ویژگی بارزِ پروتئین طبیعی غشای پوستهٔ تخم مرغِ هیدرولیز شده، درصد بالای کلاژن، اسیدهای آمینه و سازگاری کامل با پوست انسان می باشد. غشای هيدروليز شده پوست تخم مرغ باعث تقویت فعاليت فيبروبلاست ها شده، بافت لايه درم پوست را تقويت کرده، موجبِ بهبود ساختار و قوام شده و روندِ ترمیم، احيا و بازسازی پوست را تسریع می کند. محصولات حاوی این پروتئین با اثر بی نظیر خود برای پوست های مبتال به علائم پیری زودرس مفید بوده و قابلیت ارتجاعی و استحکام پوست را افزایش داده و اثرات ضدالتهابی، ضد لک و محافظتی بی نظیر دارد.

پپتیدهای محرک با منشاءِ طبیعی

Bio-Stimulating Peptides

محصولات فورلد شامل انواع مختلفی از پپتيدهای سازگار با پوستِ انسان است که عملکرد آنها شامل کاهش انقباض عضالتِ صورت، صاف کردن چين و چروک، تحريک ساخت کلاژن و الاستين و اسيد هيالورونيک می باشد. این پپتیدها با تحریک و تمایز بیولوژیکی انواعِ سلول ها از جمله سلول های بنیادی، موجب بازسازی فیبروبلاست ها و ساختار پوست شده و لايه محافظِ پوست را تقویت می کنند. همچنین پپتیدهایی مانندِ آربوتین و رزورسینول با کاهشِ فعالیتِ آنزیم های مؤثر در ملانین سازی (آربوتین با تنظیمِ ترشحِ ملانین و رزورسینول با توقف سازی پروسهٔ ملانین سازی) نه تنها لک ها را بی رنگ کرده بلکه از بوجود آمدنِ لک نیز جلوگیری می کنند.

پروتئین مروارید

Conchiolin Pearl Protein

پروتئین کنکیولین هیدرولیز شده (پروتئین مروارید)، در صدف از بافتِ پیوندی در عضالت نرم تنان مانندِ حلزون از صدف استخراج شده و شاملِ فرمِ آرا گونیت که در واقع نوعِ محلولِ کربناتِ کلسیم و پروتئین کنکیولین می باشد. بدین ترتیب ترکیبِ کنکیولین، کلسیم و آمینواسیدِ بدست آمده، مشابهِ عامل رطوبتِ طبیعی (NMF) در اپیدرم است. پروتئین مرواریدِ هیدرولیز شده، با افزایش ظرفیت آب در پوست موجب کاهش خشکی و جلوگیری از چروک می شوند. همچنین با متعادل کردنِ اسیدیتهٔ پوست و حفظ رطوبت، از تغییرات ساختاری و ظاهری در پوست که با سن ایجاد می شود، جلوگیری می کند.

ویتامین C محلول در چربی

Vitamin C

محصولات فورلد شامل نوع پايدار ويتامين (ویتامین C محلول در چربی) و ویتامین C محلول در آب بوده که تأثير تضمين شده و فوق العاده ای در پيشگيری از رنگدانه سازی و افزايش روشن کنندگی، خاصيت آنتی ا کسيدانی، سم زدايی و ضدالتهابی دارند. ویتامین C ديوارهٔ عروق را تقويت، پوست را صاف، شاداب و شفاف کرده و سالمت و زيبايی را به پوست باز می گرداند. ویتامین C همچنین در کلاژن سازی نقشِ تعیین کننده ای دارد.

عصاره جلبکِ دریایی

Algae Extract

عصارهٔ انواعِ جلبکِ دریایی مانند کلپِ غول پیکر منبع مواد معدنی، پلی ساخاریدها، مولکول های متعادل کننده سیتوکین ها و آنتی اکسیدان ها می باشد. آنها با اثر سم زدایی موجب بهبودِ متابولیسم و گردش خون شده و با آب رسانی مؤثر، صافی، نرمی و لطافت را برای پوست به ارمغان می آورند.

کمپلکس آمینو اسید

Amino Acid Complex

در محصولات فورلد آمینو اسیدها با تسریع بازسازی بافت، بهبود حفظ رطوبت و جلوگیری از ا کسید اسیون، نقش مهمی در متابولیسم و ساخت اجزاءِ بافت درم دارند. همچنین با بهبودِ ایمنی و جریان خون و تنظیم نفوذپذیری مویرگی موجبِ تحریک و تسریع بازسازی پوست می شود. عالوه بر ترکیبات، از آمینواسیدها به تنهایی نیز در محصولات استفاده می شود. بطورِ مثال سیستئین باعث کاهش ترشح ملانین به عنوان روشن کننده و از آرجنین جهت شل کردن عضالت و در نتیجه افزایش تأثیر بوتا کس می شود.

اسکوالن (چربی ارزشمند)

Squalane

اسکوالن چربی ارزشمندی است که به تقويت و ترميم سد دفاعی اپيدرم کمک می کند. اسکوالن با حفظ تعادلِ رطوبت و چربی طبيعی پوست، نرمی و انعطاف پذيری پوست را تقويت کرده و از پوسته ريزی جلوگيری می کند. اسکوالن همچنین با نفوذ به عمقِ منافذ و اثراتِ ضد با کتريايی، پوست را تمیز کرده و از بوجود آمدن جوش های سر سیاه جلوگیری و موجب محافظت و ایمنی پوست می شود.

عصاره دانه سویا

Soybean Seed Extract

عصاره دانه سویا دارای کمپلکس بیوفلاونوئیدها است که تأثیر قوی مرطوب کنندگی داشته و محرکِ بازسازی و حفظ سد دفاعی پوست می باشد. همچنین محرک متابولیسمِ چربی پوست بوده و موجب تغذیه و نرمی آن می شود. این عصاره مانع از دست دادن آب لایه های پوست می شود.

کلاژن، الاستین و کراتین هیدرولیز شده

Hydrolysed Collagen, Elastin, Keratin

کلاژن، الاستين و کراتين هيدروليز شده، بيش از همه، جايگزينی برای مواد طبيعی اما آسيب ديده پوست هستند. آن ها در سازگاری کامل با پوست انسان بوده، پوست را مرطوب و کشسانی آن را افزايش می دهند، چروک ها را صاف و با ايجاد ليفت طبيعی، بافت و رنگ و تونالیتهٔ پوست را بهبود می بخشند. در محصولات فورلد، کلاژن، الاستين و کراتين هيدروليز شده اهمیت زیادی در پیوستگی و ترا کم اپیدرم داشته و در بازگرداندن و حفظ سد دفاعی و عملکرد محافظتی آن نقش بسزایی دارند.

دیاس گنین (عصاره ریشه سیب زمینی شیرین وحشی)

Diosgenin

دياس گنين از عصارهٔ ريشه سيب زمينی شيرينِ وحشی به دست می آيد. اين ماده کمبود استروژن در پوست های ميانسال را جبران و تأثيرات ضد پيری چشمگيری ايجاد می کند. دياس گنين توليد کلاژن و الاستينِ طبیعی را تحریک و ساختار اپيدرم را تقويت می کند. همچنين استحکام، انعطاف پذيری و حالت ارتجاعی پوست را بهبود بخشیده و ديوارهٔ مويرگ ها را بازسازی و از رنگدانه سازی، جلوگيری و در نتیجه خواص ضد لک نیز دارد.

عصاره مخمرِ آبجو

Saccharomyces / Yeast Extract

عصاره مخمرِ آبجو یا عصارهٔ سا کرومایس ها منبع بسیاری از ویتامین ها به خصوص گروهِ «ب» و مواد بیولوژیکی فعال مانند آمینواسیدها، گلوتاتیون و سولفور هستند. این مواد علاوه بر محفاظت آنتی ا کسیدانی در کاهش چروک، حساسیت و تورم بسیار مؤثر بوده و از بروزِ آ کنه و لک جلوگیری می کنند. عصارهٔ مخمر با بازسازی و رطوبت رسانی سلول های پوست در صاف، روشن و شفاف شدن پوست صورت نقش مهمی را ایفا می کنند.

عصاره ریشه شیرین بیان

Licorice Root Extract

عصارهٔ شیرین بیان، خواص ضد تورم و آنتی آلرژیک داشته و با جلوگیری از تولید آنزیمِ تیروناز، که در کنترل ترشح ملانین مؤثر است، موجبِ کاهش لک، شفافیت و یکنواختی تونالیته پوست می شود. همچنین خواص متعادل سازی ایمنی نمک اسید گلیسیریزا، موجب کاهش علائم پیری زودرس در اثر نورِ آفتاب می شوند. این ماده خواص شفاف و روشن کنندگی بسیار قوی تر از ویتامین C دارد.