فواید-پاکسازی-پوست

پاکسازی پوست تاثیرات چشمگیری در زیبایی ظاهری و سلامتی پوست صورت خواهد شد. بسیاری از مشکلات پوستی به راحتی با انجام مراحل پاکسازی پوست رفع می‌شود و نیازی به درمان‌های سخت و طاقت‌فرسا نیست. اگر پوست صورت شما کدر شده است یا زیبایی سابق را ندارد، حتما برای پاکسازی صورت اقدام کنید تا پس از مدتی تغییرات محسوس آن را مشاهده کنید. حتی اگر پوست شما دچار پیری یا لک و دانه‌ها سیاه شده است، می‌توانید با استفاده از فیشیال صورت دوباره جوانی سیمای خود را به دست آورید.

پاکسازی پوست چیست؟

کلیه فرایندهایی که باعث از بین رفتن آلودگی‌های پوستی، باز شدن منافذ پوست، رسیدن مواد مغذی به لایه‌های مختلف و جذب رطوبت توسط پوست می‌شود را پاکسازی پوست می‌نامند. پاکسازی را می‌توان برای قسمت‌های مختلف بدن انجام داد اما پاکسازی صورت نسبت به سایر اعضا بیشتر رایج است. پاکسازی مراحل و روش‌های مختلفی دارد و باید با توجه به پوست فرد، سبک زندگی، ژنتیک و شرایط محیطی مراحل و روش‌ها انتخاب شود. مانند بسیاری از روش‌های درمانی و پیشگیری، پاکسازی نیز نسخه واحدی برای همه افراد ندارد و بهتر است قبل از انتخاب مراحل و روش‌ها با پزشکان متخصص یا افراد متبحر مشورت کنید. آموزش پاکسازی پوست همزمان یک روش درمانی و پیشگیری برای بیماری‌ها و ناراحتی‌های مختلف است. کسانی که پاکسازی صورت انجام می‌دهند علاوه بر این که تیرگی‌ها، دانه‌ها و لک‌های پوست را از بین می‌برند، از کدر شدن پوست نیز جلوگیری می‌کنند. همچنین بانوانی که فیشیال صورت انجام می‌دهند پوست خود را جوان‌تر می‌سازند و به علاوه از بروز چین و چروک‌ها جلوگیری می‌کنند.

پاکسازی-پوست-صورت

فواید پاکسازی پوست

فواید بسیار زیادی برای پاکسازی صورت بیان شده است و با توجه به مواد مصرفی و روش پاکسازی پوست، مزایا بیشتر یا کمتر خواهد شد. تمام روش‌های پاکسازی صورت باعث از بین رفتن آلودگی‌های سطحی پوست خواهند شد. در طول روز پوست صورت با هوای آزاد یا فضای بسته در ارتباط است. همچنین در اثر مصرف مواد آرایشی آلودگی‌های زیادی جذب پوست صورت می‌شود. شستشو با آب نمی‌تواند همه آلودگی‌ها را از بین ببرد و گاهی به خاطر مرطوب شدن پوست، آلودگی‌ها بیشتر جذب می‌شود. در نتیجه باید روشی را پیدا کرد که منجر به از بین رفتن تمام آلودگی‌ها شود. پاکسازی صورت بهترین کار برای از بین بردن آثار زیان‌آور هوای آزاد، لوازم آرایشی و رطوبت بدن (عرق) است.

در مراحل پاکسازی صورت شستشو به روش‌های مختلف و با مواد موثر انجام می‌شود تا آلودگی‌های سطحی و لایه‌های زیرین پوست رفع شود. از دیگر مزایای پاکسازی پوست، افزایش زیبایی و درخشندگی پوست است. افرادی که از روش‌های کارآمدتر مثل فیشیال پوست استفاده می‌کنند طی چند مرحله صاحب پوستی براق، جوان و شاداب خواهند شد. فیشیال پوست یک نوع پاکسازی عمیق است که می‌تواند عملیات بهسازی لایه‌ها را نسبت به روش‌های خانگی و ساده بهتر انجام دهد. فیشیال صورت یک فرایند تخصصی است که در مراکز معتبر باید انجام شود. در این روش پاکسازی پوست با دستگاه‌های مخصوصی انجام شده که سبب تفاوت چشمگیر در طراوت و نرمی پوست خواهد بود.

روش‌های خانگی نیز به درخشندگی پوست کمک خواهند کرد اما تاثیر آن‌ها به اندازه فیشیال صورت نخواهد بود. به جز از بین بردن آلودگی‌ها و افزایش درخشندگی، پاکسازی پوست صورت باعث باز شدن منافذ پوستی و افزایش تنفس خواهد شد. یکی از مهمترین اهداف پاکسازی صورت باز کردن منافذی است که در اثر آلودگی‌ها بسته شده‌اند. زمانی که پوست تنفس بهتر و بیشتری داشته باشد کمتر دچار ناراحتی‌هایی مثل دانه‌های سیاه یا پیری خواهد شد. با انجام پاکسازی صورت رطوبت مناسب به پوست خواهد رسید و شادابی آن حفظ خواهد شد. افرادی که جهت حفظ سلامت پوست خود دائما فیشیال پوست انجام می‌دهند، همیشه پوست شاداب و خوش‌حالتی دارند و مشکلاتی مثل خشکی، زخم و شکستی پوست سراغ آن‌ها نمی‌آید.

دوره آموزشی پاکسازی پوست

دوره‌های آموزشی پاکسازی پوست شانار اسکین زیر نظر مربی رسمی فنی و حرفه‌ای برگزار می‌شود و تمامی مباحث هم به صورت عملی و هم تئوری آموزش داده شده و به هنرجو مدرک پایان دوره نیز اعطا خواهد شد.

ثبت نام دوره
ثبت-نام-دوره-پاکسازی-پوست-صورت
خدمات-پاکسازی-پوست

چه کسانی به پاکسازی پوست نیاز دارند؟

همانطور که ذکر شد پاکسازی پوست یک راهکار درمانی و پیشگیری است. بنابراین همه افراد حتی آقایان نیز برای داشتن پوستی زیبا، جوان، سالم و براق به پاکسازی پوست نیاز دارند. افرادی که می‌خواهند تغییرات بیشتری در پوست خود ایجاد کنند معمولا از روش‌های عمیق‌تر مثل فیشیال صورت استفاده می‌کنند و کسانی که صرفا سلامت پوست و ظاهری قابل قبول را مد نظر دارند به روش‌های خانگی روی می‌آورند. افرادی که هیچ نوع لوازم آرایشی نیز استفاده نمی‌کنند باید به طور مرتب پاکسازی پوست را انجام دهند. سلول‌های مرده در سطح پوست همه افراد تشکیل می‌شود و برای از بین بردن آن‌ها باید از روش‌های کارآمد استفاده کرد.

مراحل پاکسازی پوست

انجام مراحل پاکسازی پوست باید با توجه به نوع پوست، حساسیت‌ها، شرایط زندگی و عواملی از این دست انتخاب شود اما مراحل عمومی این فرایند عبارتند از:

· شستشوی صورت

· تمیز کردن سطح پوست با لوسین‌ها

· ماساژ آرام

· بخور

· از بین بردن جوش‌ها و دانه‌های سیاه

· قرار دادن ماسک روی صورت

· مصرف مرطوب‌کننده‌

مراحل-پاکسازی-پوست

روش‌های پاکسازی پوست

روش‌های پاکسازی پوست را می‌توان به شکل‌های مختلفی دسته‌بندی کرد. دسته‌بندی‌ها بر اساس مواد مصرفی در مراحل مختلف، نوع ماسک، زمان انجام، سطح پاکسازی و بسیاری از عوامل دیگر مختلف است. همچنین پاکسازی را می‌توان به دو روش ساده و روش پاکسازی پوست با دستگاه بخش‌بندی کرد. پاکسازی پوست با دستگاه معمولا عمیق‌تر و موثر خواهد بود و در کلینیک‌های تخصصی انجام می‌شود. برای انجام پاکسازی پوست با دستگاه نیز می‌توان به رویه‌های متفاوتی اقدام کرد. برخی از این رویه‌ها که بیشتر مرسوم هستند عبارتند از:

· نور LED

· لیزر

· میکرودرم ابریژن

· دستگاه فرکانس بالا

· میکرونیدلینگ

· هیدرافیشیال

· دستگاه بلولایت رفع آکنه

· دستگاه گالوانیک صورت

· دستگاه اکسیژن صورت

علت-پاکسازی-پوست

عوارض پاکسازی پوست

پوست فیشیال پوست یا پاکسازی صورت جزو کارهایی است که ماهیت آن ضرری برای افراد ندارد اما نحوه انجام، مراحل، مواد انتخاب شده و مرکز انجام‌دهنده می‌تواند مشکلاتی را ایجاد کند. در زمان انتخاب مواد شستشو و ترکیبات ماسک یا کرم مرطوب‌کننده باید نسبت به عدم حساسیت پوست به مواد مصرفی اطمینان حاصل کرد. استفاده از موادی حساسیت‌زا، ملتهب‌کننده و واکنش‌پذیر می‌تواند باعث بیماری‌های پوستی بلندمدت شود. برای انجام پاکسازی پوست یا فیشیال صورت باید به مراکز معتبر و کلینیک‌های تخصص مراجعه کنید تا تمام فرایندها تحت نظر پزشکان انجام شود.

انجام پاکسازی صورت در آرایشگاه‌ها و در خانه با شرایط غیربهداشتی می‌تواند تاثیرات معکوسی برای پوست شما داشته باشد. مراحل انجام پاکسازی پوست نباید بیش از حد طولانی شود. قرار گرفتن مواد شیمیایی برای مدت طولانی روی پوست ممکن است سبب ایجاد ناراحتی‌ها و تغییر رنگ پوست شود. بهتر است برای تعیین مواد و زمان انجام با پزشکان متخصص مشورت کنید و از مصرف خودسرانه مواد مختلف پرهیز کنید.

سوالات متداول در مورد پاکسازی پوست صورت

دیگران درباره پاکسازی پوست صورت چه می پرسند؟

اگر سوال دیگری درباره این موضوع دارید از قسمت نظرات سایت با ما درمیان بگذارید تا در اسرع وقت به سوالات شما پاسخ دهیم.

سوال خود را بپرسید
هزینه درمان بستگی به نوع پوست بیمار دارد. برای اطلاعات دقیق از هزینه پاکسازی پوست با کارشناسان شانار اسکین تماس بگیرید.
افرادی که پوست خشک دارند یا در اطراف چشم خود چین و چروک‌ دارند و صورتشان دارای کک و مک است ویا افرادی که در معرض آلودگی هوا قرار دارند.
جلسات پاک سازی پوست صورت برای هر فرد متفاوت است اما در حالت کلی، انجام آن یک بار در ماه توصیه می شود و اگر پوست حساسی دارید می توانید هر ۶ هفته برای پاکسازی مراجعه کنید.
بله ماساژ پوست باعث سرعت جریان گردش خون در پوست شده و حالت ارتجاعی پوست را افزایش می دهد.
نظرات خوانندگان این مطلب
آرزو : من پوستم را داخل آرایشگاه پاکسازی کردم ولی الان چند وقتی هست پوستم قرمز شده و کمی میسوزه چیکار کنم تا بهبود پیدا کنه.ممنون میشم راهنمایی کنید.

شانار اسکین : ترجیحا نباید داخل مراکز غیر تخصصی پاکسازی را انجام بدید.

لاله : خسته نباشید. یک چند وقتی میشه پوستم تیره شده به نظر شما نیاز به پاکسازی پوست دارم؟

شانار اسکین : سلام. بله حتما مراجعه کنید.

سحر : سلام خدمت شما خیلی مطلب مفیدی بود تشکر

شانار اسکین : سلام و دورد ممنون از انرژی مثبت شما

نظر خود را با ما درمیان بگذارید