اندولیفت

اندولیفت یک روش غیر تهاجمی برای جوانسازی پوست صورت است که در آن از ابزاری به نام آندوسکوپ برای لیفت و سفت کردن پوست استفاده می‌شود.

اندولیفت پوست چیست؟

اندولیفت پوست یک عمل زیبایی غیر تهاجمی است که با استفاده از ابزار آندوسکوپ و به کمک ناوری فرکانس رادیویی انجام می‌شود.
با تابش امواج رادیویی به لایه‌های پوستی، بافت پوست گرم می‌شود و منجر به تحریک تولید کلاژن می‌شود. در نتیجه میزان چین و چروک پوست فرد کاهش پیدا می‌کند و صاف‌تر و شفاف‌تر می‌شود.
اندولیفت پوست را می توان در نواحی مختلف صورت از جمله ابروها، گونه‌ها و گردن استفاده کرد.

اندولیفت-پوست-چیست؟

اندولیفت چگونه انجام می‌شود؟


در روش اندولیفت، برش‌های کوچکی در پوست ایجاد می‌شود و به کمک آندوسکوپ که دارای یک دوربین کوچک است، متخصص می‌تواند ماهیچه‌ها و لایه‌های چربی زیرین را مشاهده و دستکاری کند و در عین حال از ساختارهای ظریف مانند اعصاب و رگ‌های خونی نیز محافظت کند.
مزایای اندولیفت
به کمک اندولیفت افراد می‌توانند بدون نیاز به جراحی‌های تهاجمی، پوست خود را جوان کنند. علاوه‌بر این، اندولیفت دارای مزایای زیر است:

  • بهبود استحکام و خاصیت ارتجاعی پوست
  • اندولیفت پوست را می‌توان در نواحی مختلف صورت از جمله پیشانی، گونه‌ها، گردن و زیر چشم انجام داد.
  • کل این پروسه یک ساعت طول می‌کشد و افراد می‌توانند در عرض چند روز پس از جراحی به روال عادی زندگی خود باز گردند.
  • اندولیفت پوست روشی ایمن و موثر برای رفع علائم پیری است و منجر به ماندگاری زخم یا کبودی پوست نمی‌شود.
  • از آنجایی که اندولیفت منجر به تحریک تولید کلاژن می‌شود، با گذشت مدت کوتاهی از درمان، افراد متوجه بهبود ظاهر پوست خود می‌شوند.
اندولیفت-چگونه-انجام-می‌شود؟

مراقبت‌های بعد از اندولیفت

بعد از انجام اندولیفت مهم است که به درستی از پوست خود مراقبت کنید تا بتوانید از نتایج آن بهره‌مند شوید. بنابراین حداقل دو هفته پس از اندولیفت از قرار گرفتن در معرض نور خورشید اجتناب کنید؛ زیرا اشعه ماوراء بنفش می‌تواند به پوست شما آسیب برساند. علاوه‌بر این، حتما روزانه از کرم ضد آفتاب با SPF بالا استفاده کنید، حتی اگر هوا ابری باشد یا در داخل خانه باشید. همچنین توصیه می‌شود حداقل به مدت یک هفته از فعالیت‌های شدید مانند ورزش خودداری کنید، زیرا تعریق می‌تواند باعث تحریک پوست شود.

در نهایت، از نوشیدن آب به میزان کافی غافل نشوید، زیرا یکی از جنبه های کلیدی مراقبت از پوست پس از اندولیفت، هیدراته ماندن آن است.

مراقبت‌های-بعد-از-اندولیفت