راهکارهای-جلوگیری-از-ترک-پوست

راهکارهای جلوگیری از ترک پوست

ترک های پوستی بر اثر کمبود چه موادی در پوست ایجاد می شوند و برای پیشگیری و درمان آن ها چه باید کرد؟

وست سالم، پوستی صاف،نرم و لطیف است. زمانی که پوست خشک و بی آب می شود اولین مشکلی که پیدا می کند ترک های پوستی خواهد بود و این ترک های پوستی می توانند بسیار آزاردهنده باشند.

برای جلوگیری از ترک پوستی اولین نکته استحمام درست است. مدت زمان حمام را به 10 الی 15 دقیقه محدود کنید و با آب خیلی گرم حمام نکنید. بخار گرم آب باعث خشکی پوست و ترک های پوستی می شود، در نتیجه بدن خود را به استحمام با آب ولرم و نه خیلی داغ عادت دهید. بعد از حمام حتما از لوسیون های آبرسان و مرطوب کننده پوست استفاده کنید. استفاده از روغن آلوئه ورا، روغن بادام و یا آووکادو برای استفاده بعد از حمام به منظور جلوگیری از تررک پوست بسیار مفید است.

ورزش کردن می تواند در جلوگیری از ترک پوست بسیار موثر می باشد. ورزش شما را مجبور می کند آب کافی بنوشید و تامین آب مورد نیاز بدن به نوبه خود مهم ترین عامل جلوگیری از ترک پوست می باشد. همچنین ورزش کردن گردش خون را در بدن بالا می برد و مانع ایجاد ترک های پوستی می شود.

یکی دیگر از راهکارهای جلوگیری از ترک پوست استفاده از ویتامین های مورد نیاز بدن است. درواقع یکی از عواملی که باعث ترک های پوستی می شود کمبود ویتامین های ضروری برای بدن بوده و با تامین این ویتامین ها، از ایجاد ترک های پوستی نیز جلوگیری خواهد شد. از میان ویتامین ها، ویتامین C و E برای ساخت کلاژن و شادابی پوست ضروری هستند و با مصرف آن ها می توان از پیدایش ترک های پوستی جلوگیری کرد.

رژیم غذایی نامناسب نیز یکی از مهم ترین دلایل ترک پوستی است، در نتیجه نسبت به کاهش وزن خود آگاه باشید. اگر قصد داریم وزن خود را پایین بیاورید و از رژیم غذایی استفاده کنید حتما تحت نظر پزشک متخصص این کار را انجام دهید.