روتین-مراقبت-از-پوست-چرب

روتین مراقبت از پوست چرب

چگونه با یک روتین مراقبتی روزانه از پوست چرب محافظت کرده و از ایجاد جوش و آکنه و تجمع چربی جلوگیری کنید

پوست چرب همواره نگرانی های زیادی با خودش به همراه دارد. جوش های پوستی، براق شدن پوست، منافذ باز و ... چالش هایی است که پوست چرب همواره با آن درگیر خواهد بود.

خبر خوب این است که با روتین مراقبت از پوست چرب به شکل صحیح می توان از این چالش ها عبور کرده و چربی پوست را کنترل کرد.

روتین مراقبت از پوست چرب که در ادامه به آن می پردازیم با کمک و نظر چندین متخصص پوست گردآوری شده است و با رعایت آن می توانید سلامت و شفافیت پوست خود را تضمین کنید.

روتین مراقبت از پوست چرب و جوش دار:

استفاده از پاک کننده های مناسب پوست چرب

اولین و مهمترین مرحله روتین مراقبت از پوست چرب و جوش دار، تمیز کردن پوست به کمک پاک کننده های مناسب می باشد. در این مرحله استفاده از محصولات مراقبت از پوست چرب اهمیت زیادی دارد زیرا این محصولات به گونه ای طراحی شده اند که چربی اضافی پوست را کنترل می کنند.

هر روز صبح که از خواب بیدار می شوید و شب قبل از خواب پوست خود را به کمک شوینده مناسب پوست چرب کاملا تمیز کنید. استفاده از شوینده های دارای اسید سالیسلیک برای پوست چرب بسیار مناسب است؛ این شوینده ها چربی اضافی پوست را پاک می کند و مانع تجمع چربی در منافذ پوست می شود.

استفاده از تونر

اگر چه استفاده از تونر برای انواع پوست لازم و ضروری است، اما در روتین مراقبت از پوست چرب استفاده از تونر یک مولفه جدایی ناپذیر میباشد و اصلا نباید فراموش شود.

همانطور که می دانید تونر چربی و آلودگی باقی مانده روی پوست پس از شستشو را پاک می کند. از آنجایی که پوست چرب منافذ بازی دارد و مستعد جوش و آکنه های پوستی است، استفاده از تونر کمک می کند منافذ باز پوست به خوبی تمیز شوند و از بروز آکنه و جوش جلوگیری خواهد کرد.

استفاده از کرم های مناسب پوست چرب

روتین مراقبت از پوست چرب مانند روتین مراقبت از هر نوع پوست دیگری شامل کرم مرطوب کننده، کرم های درمانی و جوان کننده، کرم دور چشم و .. خواهد بود. مهم ترین نکته در این روتین، استفاده از محصلات مراقبت از پوست چرب است؛ یعنی محصولاتی که مخصوص پوست چرب طراحی شده اند و ترکیبات آن ها حاوی مواد تحریک کننده پوست چرب نباشد. همچنین ترکیبات محصولات مناسب پوست چرب، چربی اضافی پوست را نیز کنترل خواهد کرد و برای درمان آکنه های پوستی نیز مناسب هستند.

لایه برداری و فیشیال

اگر پوست چربی دارید لایه برداری و فیشیال باید یکی از اصلی ترین کارها در برنامه ماهانه شما باشد. از آنجایی که منافذ پوست چرب باز است توصیه می شود ماهی یک الی دو بار به کمک فیشیال تخصصی، پوست خود را تمیز کرده و از بروز جوش و آکنه جلوگیری کنید.

استفاده از کرم ضد آفتاب، ماسک های خانگی، محصولات آرایشی مناسب، تغذیه مناسب و استفاده نکردن از غذاهای چرب و روغنی برای سلامت انواع پوست ضروری است. در نتیجه در کنار روتین مراقبت از پوست چرب این موارد را نیز باید رعایت کنید تا پوستی سالم، شاداب و با طراوت داشته باشید.