مراقبت از مو و حفظ طراوت موها می تواند مسئله ای چالش برانگیز باشد. به خصوص اگر شاغل هستید و زمان زیادی از روز را بیرون از خانه سپری می کنید، چالش های مراقبت از مو بیشتر هم خواهد بود.

اما نباید فراموش کنید موهای زیبا و سالم یکی از فاکتورهای زیبایی و اعتماد به نفس بالا بوده و جذابیت شما را چندین برابر خواهد کرد.

مراقبت از مو شامل استفاده از محصولات مراقبت از مو و رعایت یک سری از باید ها و نبایدهای روزانه است. اولین کاری که باید انجام دهید، انتخاب مناسب محصولات مراقبت از مو میباشد. توصیه می شود از محصولات گیاهی و مناسب نوع مو استفاده کرده و کیفیت محصولاتی را که انتخاب می کنید مورد بررسی قرار دهید.

روتین مراقبت از مو:

نوع موهای خود را بشناسید

قبل از انجام روتین مراقبت از مو باید نوع موهای خود را بشناسید زیرا بر اساس نوع، روتین مراقبت از مو نیز متفاوت می شود. انواع مو شامل موهای چرب، خشک، صاف، فر دار، ضخیم، نازک و ... که بر اساس آن باید محصولات مراقبت از مو را به درستی انتخاب کرده و به شکل متفاتی از موهای خود مراقبت کنید.

از شستن بیش از حد موها خودداری کنید

بیشتر مردم تصور می کنند باید هر روز موهای خود را با شامپو شستشو دهند اما شستشوی بیش از حد چربی طبیعی موی شما را از بین می برد و به موها آسیب می رساند. شستشوی روزانه موها از روی عادت اشتباه است و تنها زمانی که احساس می کنید موهایتان کثیف هستند آن ها را شستشو دهید. به طور کلی افرادی که موهای صافی دارند بیشتر از افرادی که داری موهای فر و حالت دار هستند به شستشوی مو احتیاج پیدا خواهند کرد.

برای شستشوی موها از آب گرم استفاده نکنید

شستن مو با آب داغ باعث از بین رفتن روغن طبیعی مو و کدر و بد حالت شدن موها می شود. برای شستشوی موها از آب ولرم استفاده کنید.

از شانه های چوبی دانه درشت استفاده کنید

برای شانه کردن موها و باز کردن گره های آن از شانه های چوبی و دانه درشت استفاده کنید. این شانه ها از نفوذ مواد شیمیایی به پوست سر جلوگیری می کنند و مانع کنده موها می شوند. شانه های متراکم باعث شکستگی موها و افزایش ریزش مو خواهند شد.

اجازه دهید موها به صورت طبیعی خشک شوند

برای مراقبت از مو تا حد امکان از حرارت برای خشک کردن موها استفاده نکنید و بعد از هر حمام اجازه دهید موها به طور طبیعی خشک شوند. حرارت مستقیم به فولیکول های مو آسیب می رساند و باعث خشکی و آسیب دیدگی موها می شود.

موهای آسیب دیده را کوتاه کنید

موی آسیب دیده نه تنها زیبایی ندارد بلکه سلامت مابقی موها را نیز به خطر می اندازد. سعی کنید هر ماه موهای آسیب دیده خود را کوتاه کنید و اجازه پیش روی به آن ها ندهید. کوتاه کردن موهای آسیب دیده نه تنها باعث حفظ زیبایی موها می شود بلکه به رشد سریع موها نیز کمک می کند.

نظر خود را با ما درمیان بگذارید