به محض اینکه تست بارداری شما مثبت شود تمام دنیای اطرافتان تغییر خواهد کرد که یکی از این تغییرات، اثرات منفی بارداری روی پوست شما می باشد.

طبیعی است که بارداری اثرات منفی روی پوست داشته باشد زیرا یک موجود زنده در بدن شما قرار دارد و از بدن شما تغذیه می کند. اما جایی برای نگرانی نیست، با انجام مراقبت ها و روتین های روزانه تا حد زیادی می توانید اثرات منفی بارداری بر پوست خود را کاهش دهید و مهار کنید.

استفاده از محصولات پوستی در دوران بارداری باید کاملا تحت نظر پزشک متخصص انجام شود زیرا همانطور که گفته شد فرزندی که در شکم خود دارید از بدن شما تغذیه می کند و چیزی که وارد بدن شما می شود وارد بدن او نیز خواهد شد.

تغییرات پوستی در دوران بارداری:

از آنجایی هورمون ها به شدت دستخوش تغییر می شوند، به طور کلی زیبایی پوست در دوران بارداری کمتر می شود و شاهد اثرات منفی تغییرات هورمونی روی پوست خواهید بود. متداول ترین تغییرات پوستی در دوران بارداری به شرح زیر است:

خشکی و ترک های پوستی

تیرگی پوست و ایجاد لک های پوستی

آکنه

اگر پیش از دوران بارداری مشکلات پوستی داشته باشید، تغییرات پوستی این مشکلات را تشدید خواهند کرد. به همین دلیل توصیه می شود قبل از اقدام برای بارداری مشکلات پوستی خود را درمان کنید.

برای مراقبت از پوست در دوران بارداری چه کنیم؟

اولین و مهم ترین اصلی که برای مراقبت از پوست در دوران بارداری باید به آن توجه کنید استفاده از محصولات اورگانیک و ماسک های خانگی است. استفاده از پاک کننده ها، ضد آفتاب و مرطوب کننده را نباید در دوران بارداری متوقف کرد و تنها لازم است این محصولات را از برندهای اورگانیک تهیه کنید.

مرطوب کننده های پوستی:

استفاده از مرطوب کننده در دوران بارداری برای جلوگیری از خشکی و ترک های پوستی الزامی است. حتی توصیه می شود از مرطوب کننده هایی که خاصیت مرطوب کنندگی بالایی دارند استفاده کنید زیرا در این دوران پوست شما بسیار بیشتر از قبل مستعد خشکی، چین و چروک و ترک های پوستی خواهد بود.

کرم ضد آفتاب:

در دوران بارداری استفاده از کرم ضد آفتاب را بیش از پیش جدی بگیرید. در این دوران به دلیل تغییرات هورمونی شدیدی که بدن تجربه می کند پوست شما حساس تر خواهد بود و خیلی زود نسبت به اشعه نور آفتاب واکنش نشان می دهد. در نتیجه توصیه می شود به طور مداوم از کرم های ضد آفتاب اورگانیک استفاده کنید.

پاک کننده های پوستی:

در دوران بارداری منافذ پوست بیشتر از قبل باز می شوند و پوست آلاینده های بیشتری را به خود جذب می کنند. به همین دلیل استفاده از پاک کننده های پوستی اورگانیک در این دوران را فراموش نکنید و روزانه چندین بار پوست خود را تمیز کنید. همچنین پاک کننده هایی را انتخاب کنید که فاقد مواد لایه بردار باشند.

تغییرات را بپذیرید:

در کنار همه این موارد بهترین و مهم ترین کار این است که تغییرات جسمی و روحی خود را بپذیرید. شما در حال حمل یک موجود زنده در بدن خود هستید و تغییرات هورمونی بسیار شدیدی در بدن شما اتفاق می افتد، طبیعی است که جسم و روحیه شما متحول شود. پس این تحولات را بپذیرید.

نظر خود را با ما درمیان بگذارید