گاهی اوقات مشغله های روزانه آنقدر زیاد است که در پایان روز وقت و انرژی کافی برای انجام روتین های پوستی و استفاده از محصولات مراقبت از پوست نمی ماند.

سبک زندگی سالم و رعایت نکاتی ساده اما ضروری برای داشتن پوستی شاداب، به شما کمک می کند اگر در یک دوره زمانی به هر دلیلی قادر به استفاده از محصولات مراقبت از پوست یا انجام خدمات پوستی نباشید، بازهم پوستی سالم و با طراوت داشته باشید.

روش های طبیعی مراقبت از پوست:

محافظت از پوست در برابر نور خورشید

یکی از مهم ترین روش های طبیعی مراقبت از پوست، محافظت از آن در برابر نور خورشید می باشد. استفاده از کرم های ضد آفتاب مناسب پوست با SPF کافی قبل از قرار گرفتن در معرض آفتاب برای مراقبت از پوست در آفتاب توصیه می شود.

سیگار نکشید

سیگار یک دشمن بزرگ برای پوست شما محسوب می شود. سیگار کشیدن باعث پیری زودرس و ایجاد چین و چروک می شود. سیگار رگ های خونی پوست را باریک می کند و باعث کاهش جریان خون و رنگ پریدگی می شود. سیگار کشیدن به کلاژن و الاستین پوست شما آسیب می رساند و با ایجاد اختلال در فرایند خون رسانی اجازه نمی دهد اکسیژن کافی و مواد مغذی به پوست شما برسد. همچنین سیگار خطر ابتلا به سرطان پوستی را افزایش می دهد.

رژیم غذایی سالم

یکی از بهترین روش های طبیعی مراقبت از پوست، پیروی از یک رژیم غذایی سالم است. استفاده از مقدار مناسب میوه، سبزیجات، غلات و پروتئین های بدون چربی حفظ سلامت پوست کمک زیادی خواهد کرد. تحقیقات نشان می دهند پیروی از رژیم غذایی غنی از مکمل های بدون چربی و کربوهیدرات های تصفیه شده باعث شادابی و جوانی پوست خواهد شد. نوشیدن آب فراوان در طول ریز برای محافظت از پوست بسیار کارآمد و مفید است.

کنترل استرس

استرس های روزانه یکی از عوامل اصلی پیری زودرس و چین و چروک های پوستی هستند. آکنه و سایر بیماری های پوستی از عوارض استرس های کنترل نشده و بیش از حد می باشند. سعی کنید با برنامه ریزی و مدیریت زمان کارهای خود را به درستی پیش ببرید و از استرس بیش از حد پرهیز کنید. به اندازه کافی غذا بخورید و برای استراحت خود زمان بگذارید. در این صورت پس از مدت کوتاهی تاثیر شگفت انگیز آن را روی پوست خود خواهید دید.

نظر خود را با ما درمیان بگذارید