با رسیدن به فصول سرد سال و شروع وزش بادهای سرد زمستانی اولین مساله ای که ممکن است باعث آزار به خصوص در افرادی که پوست حساس و خشکی دارند شود شروع حساسیت های پوستی است. برای جلوگیری از حساسیت های پوستی اولین و بهترین قدم درمان خشکی پوست و آبرسانی پوست با استفاده از ابرسان های مناسب پوست فرد است.

اگر شما جز افرادی هستید که با جوش صورت درگیر نیستید و در این فصل پوسته ریزی و احساس کشیدگی بیشتری روی سطح پوست خود دارید پوست شما خشک است.برای درمان خشکی پوست صورتتان و جلوگیری از حساسیت راه کارهای زیر را دنبال کنید:

۱-با استفاده از شوینده ملایم و مناسب پوست صورت خود را شست و شو دهید.این شوینده ها بهتر است در قالب ژل شست و شوی صورت و یا فوم شست و شو باشند. شوینده های صابونی بدترین و نامناسب ترین انتخاب برای پوست های خشک به حساب می آیند پس تا حد ممکن از آن ها پرهیز کنید.

۲-با استفاده از تونرهای متعادل کننده و ضد حساسیت، پوست خود را در طول روز پاک کنید. نکته ی مهم برای پوست های خشک حداقل میزان تماس آن ها با آب است زیرا تماس با آب از جمله مواردی است که خود می تواند سبب خشکی بیشتر پوست شود بنابراین اگر در طول روز نیاز به پاک کردن صورت خود داشتید از تونر های مخصوص پوست صورتتان برای این کار استفاده کنید.

۳-استفاده مرتب از رطوبت رسان ها: این امر برای پوست های خشک و جلوگیری از حساسیت آن ها نقش به سزایی دارد.مرطوب کننده مناسب پوست چرب پایه نسبتا چربی دارد و پس از استفاده و جذب چربی ملایمی روی سطح پوست به جا می گذارد. از وازلین هرگز به عنوان مرطوب کننده صورت استفاده نکنید زیرا در طول زمان سبب تیرگی و بسته شدن منافذ پوست شما شده و می تواند مسائل پوستی حادی برای شما ایجاد کند.

ترجیحا محصولات انتخابی شما پایه های نسبتا چربی داشته باشند،فاقد پارابن و الکل باشند و اگر پوست خشک وحساسی دارید از محصولات فاقد عطر و اسانس استفاده کنید.

توصیه تخصصی تیم شانار اسکین برای پوست های حساس و خشک و درمان حساسیت های پوستی برند SKINTIFIQUE ساخت کشور فرانسه است. این برند با به کارگیری بالاترین تکنولوژی روز و بهره گیری از متخصصین زبده محصولی کاملا حرفه ای را برای درمان آلرژی ها و حساسیت های پوستی به بازار عرضه کرده است.

تمامی محصولات این برند را می توانید در سایت www.shanarskin.com مشاهده و خریداری نمایید.

تهیه و تنظیم:المیرا دنیاداری

کارشناس ارشد شیمی دارو

کارشناس پوست فنی و حرفه ای

دارنده مدرک پوستی از کشور انگلستان

نظر خود را با ما درمیان بگذارید