مراقبت-و-فیشیال-لک

امروزه بخش زیادی از جامعه به زیبایی و سلامت پوست خود اهمیت می‌دهند. روش‌های درمانی بسیار زیادی به وجود آمده است تا از پوست در مقابل آسیب‌هایی مثل پیری، جوش و لک محافظت کند. یکی از بهترین روش‌ها فیشیال است. فیشیال لک به خوبی می‌تواند سطح پوست را صاف کرده و آثار زخم و جوش را از بین ببرد. در این مطلب با مزایا و چگونگی فیشیال لک بیشتر آشنا خواهیم شد.

فیشیال چیست؟

فیشیال پوست یک روش درمانی چند مرحله‌ای است که می‌تواند باعث از بین رفتن آسیب‌های پوستی مختلف مثل لک و جوش شود. از همین رو بسیاری از افراد این روش را با نام فیشیال لک می‌شناسند.

مراقبت-و-فیشیال-لک

فیشیال لک شامل قرار دادن ماسک صورت، لایه‌برداری، پاکسازی، ماساژ و استفاده از کرم‌ها و لوسین‌های گوناگون است. انجام فیشیال صورت به صورت متناوب باعث افزایش کیفیت بافت‌ها و از بین رفتن ناراحتی‌های پوستی می‌شود. در حقیقت این روش را می‌توان یک فرایند مراقبتی و بهبود بخش دانست.

فیشیال پوست فواید بسیار زیادی دارد. جوانسازی ، رفع چین و چروک‌ها، افزایش شفافیت پوست و از بین بردن جوش‌ها از دیگر مزایای فرایند فیشیال است. با این حال تاثیر فیشیال روی از بین بردن لک‌ها بسیار زیاد بوده و به عنوان یکی از بهترین روش‌ها برای رفع این عارضه پوستی شناخته می‌شود.

لک چیست؟

در سنین مختلف لک‌ها به علت‌های متفاوتی روی پوست ظاهر می‌شوند. پیری زودرس، شرایط سخت محیطی، آسیب‌های فیزیکی یا روحی، عدم مراقبت از پوست، تابش آفتاب و ... از جمله دلایل بروز لک‌ها روی صورت است. رنگ لک‌ها به رنگ پوست نزدیک است اما در صورتی که حجم این عارضه پوستی افزایش یابد، ممکن است باعث کاهش زیبایی چهره و پوست شود. در نتیجه با مشاهده اولین لک‌ها، باید یک راه درمانی مناسب برای رفع آن‌ها پیدا کرد.

فیشیال لک چیست؟

فیشیال لک تفاوت چندانی با فیشیال صورت ندارد. یکی از مزایای فیشیال از بین بردن لک‌ها است. فیشیال لک تمرکز بیشتری روی از بین بردن لک‌های نواحی مختلف صورت و پوست خواهد داشت. همان طور که ذکر شد لک‌ها ممکن است بر اثر عوامل متفاوتی به وجود بیایند. بنابراین فیشیال باید فواید و عملکردهای متنوعی داشته باشد تا بتواند تمام لک‌ها را از بین برده و از ظاهر شدن مجدد آن‌ها جلوگیری کند.

مراقبت-و-فیشیال-لک

مزایای فیشیال لک

مزیت‌های بسیاری زیادی برای فیشیال لک توسط متخصصان زیبایی و پوست ذکر شده است. در ادامه به برخی از مهمترین‌ها اشاره خواهیم کرد.

غیر تهاجمی بودن

بسیاری از روش‌ها برای درمان لک تهاجمی محسوب می‌شوند. برخی از روش‌های غیرتهاجمی هم نیاز به مراجعات مکرر به کلینیک و تحمل عوارض دردآور و طولانی‌مدت دارد. فیشیال جزو روش‌های کم عارضه یا حتی بدون عارضه محسوب می‌شود. به همین دلیل برای اکثر افراد مناسب خواهد بود.

پاکسازی عمیق

فرایند فیشیال لایه‌های زیرین پوست را هم تحت تاثیر قرار می‌دهد. روش‌های پاکسازی پوست خانگی معمولا آلودگی‌های لایه‌های سطحی پوست را از بین می‌برند و تاثیر آن‌ها بلندمدت نخواهد بود. فیشیال می‌تواند چربی‌ها و سموم جمع شده در بافت‌های عمیق را به طور کامل از بین ببرد.

مراقبت-و-فیشیال-لک

مناسب برای تمام رده‌های سنی

فیشیال لک برای همه رده‌های سنی و گروه‌های پوستی مناسب است. تنها افرادی که به مواد خاصی حساسیت داشته یا پوست بسیار حساسی دارند نباید از روش‌های عمومی فیشیال لک استفاده کنند. برای این افراد نیز می‌توان فیشیال‌های تخصصی طراحی کرد.

ارزان بودن

فیشیال لک نسبت به سایر روش‌های کلینیکی هزینه کمتری دارد. از همین رو جامعه هدف این فرایند درمانی گسترده‌تر است. این روش درمانی به خوبی می‌تواند تمام لک‌های پوست را از بین ببرد و البته هزینه زیادی برای مراجعه‌کننده نتراشد.

مراحل انجام فیشیال لک

فرایند فیشیال ممکن است به تشخیص پزشک به روش‌های متنوعی انجام شود اما به طور می‌توان مراحل زیر را به عنوان فرایند عمومی فیشیال لک معرفی کرد.

پاکسازی پوست

در اولین مرحله از فیشیال لک صورت و گردن را به آرامی ماساژ دهید. سپس از پاک‌کننده‌ای به همراه آب‌گرم و اسفنج برای از بین بردن رطوبت سطحی و آلودگی‌ها استفاده کنید.

بخوردهی

بخور می‌تواند آلودگی‌های لایه‌های زیرین و سطحی پوست را از بین ببرد. پس از بخور پوست بسیار حساس خواهد شد. در نتیجه بهتر است برای میزان و مدت‌زمان بخور با پزشک متخصص مشورت کنید.

ماسک

در نهایت باید ماسک فیشیال لک روی صورت قرار بگیرد. ترکیبات این ماسک با توجه به نظر پزشک و ویژگی‌های پوست شما تعیین خواهد شد. توصیه می‌شود از قرار دادن ماسک‌های نامعتبر خودداری کنید. این موضوع می‌تواند سبب افزایش لک‌ها و سایر آسیب‌های پوستی شود.

لایه‌برداری

برای لایه‌برداری می‌توان از اسکراب‌ها، کرم‌ها یا سایر محصولات استفاده کرد. لایه‌برداری باعث از بین رفتن و جمع‌آوری سلول‌های سطحی پوست می‌شود. همچنین مواد لایه‌بردار دارای ترکیبات آنزیم‌دار برای تقویت بافت‌های پوستی هستند.

تخلیه پوست

در این مرحله از فیشیال لک، منافذ پوستی باز شده و چربی‌ها از بین می‌روند. بخش زیادی از لک‌ها در این مرحله از نابود خواهند شد. دستگاه‌های مختلفی برای تخلیه منافذ پوستی تولید شده‌اند. با این حال می‌توان از روش‌های دستی نیز برای باز کردن روزنه‌های پوستی و از بین بردن لک‌ها استفاده کرد.

ماساژ

ماساژ در فرایند فیشیال لک باید به آرامی انجام شود تا سبب سم زدایی و تخلیه سیستم لنفاوی شود. همچنین باید دقت داشت که در حین ماساژ سطوح آلوده در تماس با پوست قرار نگیرند.

مراقبت-و-فیشیال-لک

مراقبت بعد از انجام فیشیال لک

بخش زیادی از مراقبت‌های پس از فیشیال لک باید توسط پزشک متخصص تجویز شود. در صورتی که پس از اتمام فرایند قرمزی یا جوش روی سطح پوست مشاهده کردید، حتما با پزشک در ارتباط باشید. گاهی اوقات منافذ و لایه‌های زیرین به خوبی پاکسازی نشده و همین موضوع سبب ایجاد التهاب و عارضه می‌شود.

تا چند روز پس از انجام فیشیال لک از شیر پاک کن برای شستشوی پوست استفاده نکنید. تا ۷۲ ساعت پس از فیشیال پوست نازک بوده و به راحتی ملتهب می‌شود. استفاده از اسکراب نیز در این بازه زمانی توصیه نمی‌شود.

تا چند روز پس از فیشیال لک باید از قرار گرفتن در معرض نور خورشید پرهیز شود. تا چند هفته نیز حتما از کرم‌های ضد‌آفتاب استفاده کنید. پس از فیشیال پوست برای مدت کوتاهی ضعیف شده و در معرض نور خورشید سریعا دچار سوختگی می‌شود.

بعد از فیشیال لک از ماساژ دادن پوست یا شستشوی سریع و با نیروی زیادی اجتناب کنید. این کار سبب تحریک پوست و بروز عوارضی مثل جوش، قرمزی و لک‌های سطحی خواهد شد.

نظر خود را با ما درمیان بگذارید