آر-اف-نیدلینگ-چیست؛-مزایا،-کاربردهای-و-مراحل-انجام

همه دوست دارند ظاهری زیبا و چهره‌ای جوان داشته باشند. برای این منظور باید مراقبت‌های بسیار زیادی از پوست صورت و بدن انجام داد تا بتوان بر تاثیرات عواملی محیطی، روانی و افزایش سن غلبه کرد. یکی از بهترین راه‌ها برای از بین بردن آثار پیری در چهره روش آر اف نیدلینگ است. این فرایند بسیار ایمن و سریع بوده و درد یا عارضه برای مراجعه‌کننده ایجاد نمی‌کند. همچنین به علت دقت و اثرگذاری بالا برای استفاده در نواحی حساس بدن یا رفع ناراحتی‌های عمیق پوستی بسیار مناسب است.

آر اف نیدلینگ چیست؟

آر اف نیدلینگ روشی غیر تهاجمی برای جوان‌سازی پوست و رفع چین و چروک‌های سطحی است. در این روش با استفاده از سوزن‌های استریل‌شده خراش‌های سطحی و کوچکی روی پوست ایجاد می‌شود. بسته به میزان آسیب‌های پوستی و شدت چین و چروک‌ها، عمق خراش‌ها تعیین خواهد شد. در روش آر اف خبری از تابش اشعه‌های نوری به پوست نخواهد بود. در این روش امواج آر اف به بافت‌های عمیق پوست نفوذ می‌کنند تا سطح پوست را صاف کرده و آثار پیری چهره را از بین ببرند.

آر-اف-نیدلینگ-چیست؛-مزایا،-کاربردهای-و-مراحل-انجام

سوزن‌های دستگاه آر اف نیدلینگ به طور مستقیم به عمق پوست نفوذ کرده و پس از قرارگیری در محل مورد نظر، مشغول آزاد کردن انر‌ژی رادیوفرکانسی می‌شوند. برای انجام این کار باید سطح پوست بی‌حس شود؛ زیرا بدون استفاده از مواد بی‌حسی درد نسبتا زیادی ایجاد خواهد شد. سوزن‌ها پس از وارد شدن به لایه‌های زیرین پوست به تولید کلاژن‌های بیشتر و افزایش جریان خود کمک می‌کنند تا بافت‌های آسیب‌دیده ترمیم شوند. انجام این روش بدون بیهوشی و بستری شدن بیمار خواهد بود و به همین دلیل یکی از روش‌های ایمن، موثر و غیر تهاجمی محسوب می‌شود.

مزیت‌های آر اف نیدلینگ

مزیت‌های بسیار زیادی توسط کارشناسان و متخصصان زیبایی برای فرایند آر اف نیدلینگ ذکر می‌شود. با استفاده از این روش از بین بردن چین و چروک‌ها و جوان‌سازی پوست بسیار سریع انجام شده و پس از چند جلسه کوتاه، تغییرات بسیار زیادی روی پوست مشاهده خواهد شد. حداکثر جلسات فرایند آر اف نیدلینگ ۴ جلسه است. این در حالی است که در بسیاری از حالات یک یا دو جلسه نیز برای صاف کردن سطح پوست و از بین بردن خطوط کافی خواهد بود.

آر اف نیدلینگ می‌تواند روی تمام پوست‌ها اثرگذار باشد. بنابراین استفاده از این روش برای همه افراد، بدون در نظر گرفتن محدودیت سنی، پوستی یا جنسیتی ممکن خواهد بود. روش آر اف نیدلینگ نیازی به بیهوشی، جراحی و حتی بستری شدن ندارد و یکی از کم‌دردسرترین روش‌های جوان‌سازی محسوب می‌شود.

آر-اف-نیدلینگ-چیست؛-مزایا،-کاربردهای-و-مراحل-انجام

از دیگر مزایای این روش می‌توان به عدم مشاهده عوارض پس از اتمام فرایند آر اف نیدلینگ اشاره کرد. همچنین در حین انجام آر اف نیدلینگ خبری از خون‌ریزی، التهاب یا شکاف و بخیه نخواهد بود. با وجود تمام مزایای ذکر شده و سهولت در انجام این عمل زیبایی، ماندگاری تغییرات نسبت به سایر روش‌های غیرتهاجمی بسیار بیشتر خواهد بود.

کاربردهای آر اف نیدلینگ

آر اف نیدلینگ جزو روش‌های پرکاربرد جوان‌سازی و زیباسازی چهره محسوب می‌شود. معمولا بر اثر افزایش سن، عدم مراقبت از پوست یا مشکلات محیطی پوست صورت در نواحی مختلف شل شده و دچار افتادگی می‌شود. از بین بردن این ناراحتی پوستی همیشه با ماسک‌ها یا کرم‌های بهداشتی ممکن نیست و باید از روش‌های کارآمدی استفاده کرد. آر اف نیدلینگ به خوبی می‌تواند افتادگی‌های نواحی مختلف پوست را از بین برده و آن را به حالت سابق بازگرداند.

آر-اف-نیدلینگ-چیست؛-مزایا،-کاربردهای-و-مراحل-انجام

برخی از افراد دچار تیرگی پوست می‌شوند و رنگ پوست آن‌ها تغییر می‌کند. این اتفاق به خاطر تجمع سلول‌های مرده در سطح پوست است. فرایند آر اف نیدلینگ سلول‌های مرده سطحی را از بین می‌برد تا رنگ پوست به حالت سابق خود بازگردد.

مهمترین کاربرد روش آر اف نیدلینگ رفع چین و چروک‌ها و خطوط صورت است. این روش با نفوذ به عمق بافت پوست و آزاد کردن انر‌ژی رادیوفرکانسی سبب نابودی چین و چروک‌ها می‌شود. در نتیجه پوست صاف‌تر و شفاف‌تر شده و چهره فرد جوان‌تر خواهد شد.

گاهی اوقات این چین و چروک‌ها در مناطق حساسی مثل دور چشم به وجود می‌آیند که نمی‌توان از هر روشی برای رفع آن‌ها استفاده کرد. روش آر اف نیدلینگ دقت بسیار زیادی دارد و بدون وارد کردن کوچکترین آسیبی به چشم، چروک‌های پوستی اطراف آن را از بین می‌برد. گاهی هم چین و چروک‌ها شدت بیشتری دارند و تبدیل به ترک‌های پوستی شده‌اند. با وجود عمق زیاد ترک‌ها و ایجاد شکاف‌ها بزرگ، اما روش آر اف نیدلینگ قادر است ترک‌ها را نیز از بین ببرد.

مراقبت‌های قبل و بعد از آر اف نیدلینگ

پس از انجام فرایند آر اف نیدلینگ باید از قرار دادن پوست در معرض نور خورشید پرهیز کنید. معمولا یکی از دلایل مهم ایجاد چروک‌های پوستی تابش مستقیم آفتاب به بافت‌های سطحی پوست است. بنابراین بهتر است از حضور در محیط‌های باز خودداری کنید و در صورت اجبار به بیرون رفتن از خانه، از عینک دودی و کلاه آفتاب‌گیر استفاده کنید.

انجام عمل‌های زیبایی مثل برنز کردن نیز پس از آر اف نیدلینگ ممنوع است. آر اف نیدلینگ باعث می‌شود تا زخم‌های بسیار ریز در سطح پوست ایجاد شود و پوست تا مدتی حساسیت بیشتری نسبت به مواد خارجی و فعالیت‌های سخت داشته باشد. برنز کردن پوست علاوه بر ایجاد حساسیت به خاطر استفاده از مواد مختلف، باعث تیرگی پوست و جذب بیشتر نور می‌شود. در نتیجه پوست نور خورشید یا سایر نورها را بیشتر جذب کرده و احتمالا ملتهب شود. بهتر است در این مدت از کرم‌های ضدآفتاب بدون رنگ برای محافظت از پوست خود استفاده کنید.

آر-اف-نیدلینگ-چیست؛-مزایا،-کاربردهای-و-مراحل-انجام

برنامه غذایی تاثیر زیادی روی پوست دارد. یک برنامه غذایی سالم و خالی از مواد مضر مثل فست‌فود، نوشابه و مواد قندی سبب افزایش سلامت و ارتقا کیفیت پوست می‌شود. پس از انجام آر اف نیدلینگ تا حد امکان باید از خوردن مواد چرب و قندی پرهیز کنید. این مواد سبب پیری زودرس پوست، بروز جوش، لک و آسیب‌های مختلف دیگری می‌شوند. به علاوه مصرف کافئین در این بازه زمانی توصیه نمی‌شود؛ زیرا می‌تواند موجب تحریک پوست و به وجود آمدن التهاب و سوزش شود.

قبل و بعد از انجام آر اف نیدلینگ باید مصرف آب را افزایش دهید. این ماده به سلامت پوست شما کمک خواهد کرد و رطوبت بافت‌های سطحی و عمیق را افزایش می‌دهد. مصرف مداوم و به‌اندازه آب باعث می‌شود تاثیرات آر اف نیدلینگ برای مدت بیشتری روی پوست شما باقی بماند.

نظر خود را با ما درمیان بگذارید