مراقبت‌های بعد از درمان

· پس از انجام میکرودرم صورت باید روزانه از کرم‌های مرطوب‌کننده استفاده کنید تا سطح پوست خشک نشود.

· تا چند روز پس از اتمام این فرایند از حضور در مکان‌ها یا انجام فعالیت‌هایی که باعث تعرق می‌شود خودداری کنید.

· میزان مصرف میوه، سبزیجات و آب را افزایش دهید.

· از ماساژ دادن، قرار گرفتن در معرض آفتاب و اعمال التهاب‌آور پرهیز کنید.

· برای شستشوی صورت از پاک‌کننده‌های غیرالکلی استفاده کنید.

· تا سه روز پس از درمان کمپرس‌ آب سرد و کرم‌های ضدالتهاب مصرف کنید.

میکرودرم-صورت؛-فواید-و-کاربردها-و-مراحل-انجام-میکرودرم-پوست

داشتن پوستی صاف و درخشان و برخورداری از چهره‌ای جوان باعث افزایش اعتماد به نفس و ایجاد حس خوشایند در همه افراد می‌شود. روش‌های بسیار متنوعی برای جوانسازی و پاکسازی پوست ابداع شده است. یکی از جدیدترین و بی‌دردسر‌ترین روش‌ها میکرودرم ابریژن است که در کلینیک‌های تخصصی پوست انجام می‌شود. در روش میکرودرم سطح پوست به خوبی لایه‌برداری شده و چین و چروک‌ها، لک و آثار زخم و جوش به خوبی از بین می‌رود.

میکرودرم چیست؟

میکرودرم روشی برای جوانسازی پوست صورت است که توسط پزشکان ایتالیایی ابداع شد. در حال حاضر میکرودرم صورت یکی از کم‌عارضه‌ترین روش‌های جوانسازی پوست محسوب شده که در بین سایر کشورها نیز رایج شده است. میکرودرم یک روش درمانی غیرتهاجمی و غیرشیمیایی است علاوه بر جوانسازی، باعث پاکسازی پوست نیز می‌شود. در این روش تمام سلول‌های مرده سطح پوست از بین رفته و کیفیت و سلامت پوست ارتقا می‌یابد. فرایند میکرودرم صورت به شکل سطحی و به آرامی انجام می‌شود و به همین دلیل درد، خونریزی یا مشکلات این چنینی نخواهد داشت. روش دیگری با نام میکرودرم آبریژن نیز وجود دارد که شباهت بسیاری به میکرودرم عادی داشته اما در میزان نفوذ به لایه‌های پوست تفاوت دارد. میزان نفوذ در فرایند میکرودرم ابریژن نسبت به میکرودرم عادی بیشتر است و برای مشکلات پوستی عمیق‌تر توصیه می‌شود. میکرودرم عادی برای رفع ناراحتی‌ها و ارتقا زیبایی و کیفیت لایه‌های سطحی گزینه بهتری خواهد بود.

میکرودرم-صورت؛-فواید-و-کاربردها-و-مراحل-انجام-میکرودرم-پوست

میکرودرم چگونه انجام می‌شود؟

برای انجام میکرودرم ابتدا سطح صورت باید با شوینده‌های مناسب از هر گونه آلودگی پاک شوند. سپس با استفاده از دستگاه لایه‌های سطحی با ضخامت اندک تراشیده شده و مواد ترمیم‌کننده جهت پاکسازی و جوانسازی روی سطح پوست قرار می‌گیرند. در نهایت با استفاده از آب ولرم سطح پوست شستشو داده شده و به کرم‌ها اکسیددوزنگ یا کالامین آغشته می‌شود. روش‌های مختلفی برای انجام میکرودرم وجود دارد که هر کدام روش اجرا و مزایای مختلفی دارند. در ادامه به بررسی این روش‌ها خواهیم پرداخت.

میکرودرم ابریژن با نوک الماسی

در این نوع از میکرودرم ابریژن از وسیله‌ای دستی که دارای نوک الماسی است استفاده می‌شود. این وسیله به خوبی سلول‌های مرده را از پوست جدا می‌کند. در این فرایند سلول‌های مرده توسط دستگاه مکیده شده و در نتیجه سطح پوست تمیز خواهد شد. این نوع از میکرودرم برای نقاط حساس صورت مثل اطراف چشم‌ها یا افرادی با پوست‌های حساس مناسب خواهد بود.

میکرودرم ابریژن کریستالی

در روش کریستالی با استفاده از اسپری‌های مخصوص سطح پوست مملو از کریستال‌هایی خواهد شد که برای لایه‌برداری پوست به کار می‌روند. در این روش سَری دستگاه میکرودرم از کریستال‌های ظریفی تشکیل شده است که جنس آن‌ها اکسید آلومینیوم است. با استفاده از این سری مقدار لایه‌برداری قابل کنترل است و با ایجاد خراش‌های بسیار ریز روی سطح پوست، سبب از بین رفتن سلول‌های مرده خواهد شد.

هیدروژن ابریژن

از جدیدترین شیوه‌های انجام میکرودرم،استفاده از افیوژن پوستی است که به روش هیدروژن ابریژن مشهور شده است. در این روش لایه‌های مرده سطح پوست نابود خواهند شد و مواد ترمیم‌کننده وارد لایه‌های پوستی می‌شوند. هیدروژن ابریژن سبب افزایش خون‌رسانی و ترمیم بافت‌های صورت خواهد شد.

میکرودرم-صورت؛-فواید-و-کاربردها-و-مراحل-انجام-میکرودرم-پوست

کاربردها و فواید میکرودرم

میکرودرم صورت برای رفع ناراحتی‌های مختلف و همچنین جوانسازی و زیبا‌سازی پوست کاربرد دارد. در برخی موارد میکرودرم صورت می‌تواند تاثیرات بهتری نسبت به سایر روش‌ها داشته باشد.

از بین بردن زخم و جای جوش

گاهی اوقات آثار زخم و جوش تا مدت‌ها روی پوست باقی می‌ماند. برخی افراد نیز پوست حساسی دارند مدت‌ها پس از از بین رفتن زخم یا جوش، آثار آن روی صورت قابل مشاهده است. برای از بین بردن این آثار می‌توانید از میکرودرم ابریژن استفاده کنید. این فرایند قادر است ناراحتی‌های سطحی و عمیق را رفع کند و بافت‌های آسیب‌دیده را ترمیم کند. اگر عمق زخم یا جوش زیاد باشد ممکن است تعداد جلسات مورد نیاز برای میکرودرم صورت بیشتر شود اما به طور کل پس از یک یا چند جلسه آثاری از زخم یا جوش مشاهده نخواهد شد.

رفع لک‌های پوست

قرار گرفتن پوست در معرض آفتاب برای ساعت‌های طولانی، باعث پیر شدن پوست خواهد شد. نور آفتاب سبب سوختگی‌های سطحی و ایجاد لک روی پوست صورت می‌شود. میکرودرم صورت یکی از روش‌هایی است که می‌تواند آثار تابش مستقیم آفتاب را از بین ببرد. همچنین این روش به ترمیم بافت‌های آسیب‌دیده کمک خواهد کرد تا سلامت پوست افزایش یابد.

کنترل ترشح غدد چربی

خشکی پوست صورت و ترک‌های سطحی باعث ایجاد چین و چروک خواهد شد. با کمک میکرودرم ابریژن سطح چربی مورد نیاز پوست کنترل خواهد شد تا خشکی بیش از حد باعث ایجاد چین و چروک و در نتیجه پیری پوست صورت نشود.

میکرودرم-صورت؛-فواید-و-کاربردها-و-مراحل-انجام-میکرودرم-پوست

رفع کدری پوست

اگر دچار تیرگی و کدری پوست شده‌اید می‌توانید از میکرودرم صورت برای حل این معضل بهره بگیرید. این مشکل به خاطر انباشت سلول‌های مرده در سطح پوست رخ می‌دهد و میکرودرم به خوبی می‌تواند عمل لایه‌برداری را انجام داده و سطح پوست را به حالت سابق بازگرداند. با کمک میکرودرم پوست شما شفاف‌تر، زیبا‌تر، روشن‌تر و جوان‌تر خواهد شد.

لیفت پوست

میکرودرم صورت به خوبی کشسانی سطح پوست را تقویت کرده و باعث افزایش خون‌رسانی به بافت‌های مختلف می‌شود. در نتیجه افتادگی‌ها و جمع‌شدگی‌های سطح پوست از بین می‌رود. این مشکل که معمولا در اثر افزایش سن رخ می‌د‌ٔهد با انجام یک یا چند جلسه میکرودرم به راحتی رفع خواهد شد.

یکدست کردن رنگ پوست

بسیاری از بانوان پس از دوران حاملگی لک‌هایی روی صورت خود مشاهده می‌کنند که با روش‌های خانگی ناپدید نمی‌شوند. همچنین گاهی اوقات به دلیل افزایش یا کاهش شدید وزن، پوست صورت دچار لک‌ها یا خطوطی می‌شود که میزان زیبایی صورت را کاهش می‌دهند. برای یکدست کردن رنگ پوست و از بین بردن نواحی تغییر یافته می‌توانید از میکرودرم استفاده کنید. در این روش به خوبی لایه‌های اضافی سطح پوست حذف می‌شود و تمام سطح صورت یک رنگ و یکدست خواهد شد.

انجام میکرودرم به چه کسانی توصیه می‌شود؟

افرادی که دچار ناراحتی‌های پوستی شده‌اند یا به دنبال جوانسازی و افزایش شفافیت پوست خود هستند می‌توانند از میکرودرم صورت استفاده کنند. باید دقت داشت کسانی که روی پوست صورت خود زگیل یا تبخال دارند نباید از میکرودرم ابریژن استفاده کنند. همچنین انجام این روش درمانی برای خانم‌های باردار توصیه نمی‌شود. کسانی که داروی اکوتان مصرف می‌کنند یا از بیماری پسوریازیس رنج می‌برند نباید برای انجام میکرودرم ابریژن اقدام کنند و البته اگر فردی طی دو ماه گذشته جراحی صورت انجام داده است، می‌بایست برای انجام میکرودرم دست نگه دارد.

عوارض میکرودرم

· پس از انجام این روش درمانی ممکن است تا چند ساعت احساس التهاب خفیفی روی پوست ایجاد شود. همچنین سطح پوست ممکن است قرمز شود. هر دو مورد موقتی بوده و با گذشت چند ساعت از بین خواهد رفت.

· تا چند هفته پس از انجام میکرودرم صورت امکان پوسته پوسته شدن و خشکی سطحی صورت وجود دارد. برای رفع این عارضه از پمادهای آبرسان و مرطوب‌کننده استفاده کنید. این موضوع به علت از بین رفتن چربی‌های لایه‌های سطحی و زیرین صورت است.

· به دلیل ضربه‌های دستگاه ممکن است سطح پوست کمی کبود شود اما پس از مدت بسیار کمی این کبودی‌ها از بین خواهد رفت و سطح پوست به حالت عادی باز خواهد گشت.

· در این روش درمانی سطح پوست نازک خواهد شد. پس بهتر است از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید پرهیز کرده و تا ۳۰ روز از کرم‌های ضد آفتاب استفاده کنید.

· کاترهای دستگاه میکرودرم خراش‌های سطحی و نازکی رو پوست ایجاد می‌کنند. تا چند ساعت پس از درمان ممکن است احساس سوزش و التهاب وجود داشته باشد اما طی مدت کمی و حداکثر ظرف چند روز این درد از بین خواهد رفت.

میکرودرم-صورت؛-فواید-و-کاربردها-و-مراحل-انجام-میکرودرم-پوست

مراقبت‌های بعد از درمان

· پس از انجام میکرودرم صورت باید روزانه از کرم‌های مرطوب‌کننده استفاده کنید تا سطح پوست خشک نشود.

· تا چند روز پس از اتمام این فرایند از حضور در مکان‌ها یا انجام فعالیت‌هایی که باعث تعرق می‌شود خودداری کنید.

· میزان مصرف میوه، سبزیجات و آب را افزایش دهید.

· از ماساژ دادن، قرار گرفتن در معرض آفتاب و اعمال التهاب‌آور پرهیز کنید.

· برای شستشوی صورت از پاک‌کننده‌های غیرالکلی استفاده کنید.

· تا سه روز پس از درمان کمپرس‌ آب سرد و کرم‌های ضدالتهاب مصرف کنید.

سوالات متداول در مورد میکرودرم صورت

دیگران درباره میکرودرم صورت چه می پرسند؟

اگر سوال دیگری درباره این موضوع دارید از قسمت نظرات سایت با ما درمیان بگذارید تا در اسرع وقت به سوالات شما پاسخ دهیم.

سوال خود را بپرسید
بزرگسالانی که از لحاظ جسمی سالم هستند و بیماری های پوستی نسبتا جزئی دارند بهترین افراد برای استفاده از میکرودرم در نظر گرفته می شوند.
به طور کلی بستگی به تشخیص پزشک دارد ؛ برای جوانسازی تعداد جلسات از 4 تا 6 جلسه و 10-12 تا جلسه برای رفع لک و روشن شدن پوست است.
میکرودرم یکی از بهترین روش های درمان مشکلات پوستی است که توسط پزشک در مطب انجام می شود. این شیوه از درمان غیر تهاجمی است و نیازی به بیهوشی یا بستری شدن در بیمارستان نیست. برای انجام میکرودرم 30 دقیقه الی 1 ساعت زمان مورد نیاز است.
از بین بردن لک های پوستی، از بین بردن منافذ باز پوست، از بین بردن جوش سرسیاه
میکرودرم جزء عمل های زیبایی در نظر گرفته شده است. بنابراین بیمه هیچ یک از هزینه های مربوط به آن را به عهده نگرفته است و پرداخت تمام هزینه ها به عهده خود فرد است.
نظرات خوانندگان این مطلب
کیمیا : به نظرتون ما تو خونه هم میتونیم میکرودرم انجام بدیم؟

شانار اسکین : میکرودرم ابریژن یک عمل زیبایی است که می تواند به کاهش ظاهر چین و چروک، لک و سایر عیوب پوست کمک کند. در حالی که درمان های خانگی زیادی برای بهبود پوست شما وجود دارد، میکرودرم ابریژن را نباید در خانه انجام داد. این روش فقط باید توسط یک متخصص زیبایی یا متخصص پوست واجد شرایط در یک محیط پزشکی انجام شود. در واقع کیت های میکرودرم ابریژن خانگی در دسترس هستند، اما به اندازه درمان های حرفه ای موثر نیستند و در صورت استفاده نادرست می توانند باعث تحریک یا آسیب به پوست شما شوند. در درمان‌های حرفه‌ای از تجهیزات ویژه‌ای استفاده می‌شود که در دسترس عموم نیست، بنابراین مراجعه به یک پزشک مجرب برای این نوع درمان مهم است.

کتایون : من خیلی وقته که میخوام پاکسازی پوست انجام بدم ولی نمیدونم میکرودرم بهتره یا لیفتینگ. میشه راهنماییم کنین؟

شانار اسکین : وقتی صحبت از پاکسازی پوست می شود، هم میکرودرم ابریژن و هم لیفتینگ فواید منحصر به فرد خود را دارند. میکرودرم ابریژن یک روش غیر تهاجمی است که از یک دستگاه ساینده برای لایه برداری لایه بالایی پوست شما استفاده می کند، چین و چروک ها و جای زخم ها را کاهش می دهد و در عین حال رنگ و بافت کلی پوست را بهبود می بخشد. از طرف دیگر، لیفتینگ شامل برداشتن چربی اضافی و سفت کردن عضلات زیرین به منظور بلند کردن پوست افتاده است. بهترین انتخاب برای شما به نیازهای فردی شما بستگی دارد. اگر به دنبال یک راه حل سریع با حداقل زمان از کار افتادگی هستید، میکرودرم ابریژن ممکن است انتخاب مناسبی برای شما باشد. با این حال، اگر می خواهید نتایج چشمگیرتری داشته باشید که طول عمر بیشتری داشته باشند، لیفتینگ ممکن است گزینه بهتری باشد. قبل از تصمیم گیری در مورد روش های پاکسازی پوست، می‌توانید با شماره 09129557140 تماس بگیرید تا متناسب با پوست خود بهترین انتخاب را داشته باشید.

فریبا : شما تو مرکز شانار اسکین میکرودرم هم انجام میدین؟

شانار اسکین : بله مرکز شانار اسکین خدمات میکرودرم ابریژن را ارائه می دهد. هدف ما کمک به شما برای دستیابی به پوستی درخشان و سالم است که بهترین ظاهر را دارد. ما در مرکز زیبایی شانار اسکین به ارائه خدمات با کیفیت بالا در محیطی راحت می بالیم و مشتاقانه منتظر خدمت رسانی به شما هستیم تا پوستی زیبا و درخشان داشته باشید!

فروغ : آیا بعد از میکرودرم پوستمون به مراقبت خاصی نیاز داره؟

شانار اسکین : بله، مراقبت ویژه از پوست بعد از میکرودرم ابریژن بسیار مهم است. بلافاصله پس از درمان، باید از یک مرطوب کننده و ضد آفتاب استفاده کنید تا از پوست خود در برابر اشعه های مضر UV خورشید محافظت کنید. همچنین ممکن است بخواهید از یک پاک کننده ملایم استفاده کنید و حداقل به مدت 24 ساعت از استفاده از محصولات خشن یا لایه برداری خودداری کنید. همچنین مهم است که با نوشیدن آب فراوان و پرهیز از دوش گرفتن یا حمام آب گرم، پوست خود را هیدراته نگه دارید. علاوه بر این، هنگام بیرون از منزل حتما از کلاه و عینک آفتابی استفاده کنید تا پوست خود را از آسیب بیشتر محافظت کنید. اگر بعد از درمان دچار قرمزی، تورم یا سوزش شدید، فوراً با پزشک خود تماس بگیرید. در نهایت، اگر بیش از یک جلسه میکرودرم ابریژن را در نظر دارید، با پزشک خود در مورد اینکه چند وقت یکبار انجام درمان را توصیه می کند، صحبت کنید تا از لایه برداری بیش از حد پوست جلوگیری شود.

فرنوش : کسایی که بیماری های پوستی دارن هم میتونن میکرودرم انجام بدن؟

شانار اسکین : بله، افراد مبتلا به بیماری های پوستی می توانند میکرودرم ابریژن انجام دهند، اما مهم است که قبل از شروع هر درمانی با یک متخصص پوست مشورت کنید. میکرودرم ابریژن یک روش غیر تهاجمی است که با لایه برداری ملایم سطح پوست به کاهش ظاهر چین و چروک، جای زخم و لکه های پیری کمک می کند. در حالی که این درمان می تواند برای مبتلایان به بیماری های پوستی مفید باشد، مهم است که خطرات و عوارض جانبی احتمالی را در نظر بگیرید. به عنوان مثال، افرادی که اگزما دارند ممکن است پس از میکرودرم ابریژن به دلیل حساسیت پوست خود دچار سوزش و التهاب شوند. به طور مشابه، افراد مبتلا به پسوریازیس ممکن است متوجه شوند که وضعیت آنها پس از درمان بدتر می شود زیرا این روند می تواند ناحیه آسیب دیده را بیشتر تحریک کند. همچنین توجه به این نکته مهم است که برخی از بیماری ها مانند روزاسه ممکن است اصلاً به میکرودرم ابریژن پاسخ خوبی ندهند.

فرنگیس : من خیلی دوست دارم میکرودرم انجام بدم ولی میترسم درد داشته باشه!

شانار اسکین : میکرودرم ابریژن یک راه عالی برای بهبود ظاهر پوست شما است و خوشبختانه، میکرودرم ابریژن به طور کلی یک تجربه دردناک نیست. اکثر مردم این حس را به صورت احساس خراشیدن یا مالیدن خفیف روی پوست خود توصیف می کنند. بنابراین جایی برای نگرانی وجود ندارد.

فرزانه : آیا با مواد ایرانی هم میشه میکرودرم انجام داد؟

شانار اسکین : بله می توان میکرودرم را با مواد ایرانی انجام داد. میکرودرم یک روش بازسازی پوست است که شامل استفاده از دستگاهی برای لایه برداری پوست و حذف سلول های مرده پوست می شود. هنگام انجام میکرودرم ابریژن با مواد ایرانی، مهم است که اطمینان حاصل شود که دستگاه مورد استفاده به طور خاص برای این منظور طراحی شده است و تمام استانداردهای ایمنی را رعایت می کند. همچنین رعایت تمام دستورالعمل های ارائه شده توسط سازنده هنگام استفاده از دستگاه بسیار مهم است. علاوه بر این، هنگام درمان نواحی حساس پوست، مانند اطراف چشم یا دهان، مراقبت بیشتر اهمیت دارد. در نهایت، ذکر این نکته ضروری است که میکرودرم ابریژن تنها باید توسط یک متخصص آموزش دیده و دارای تجربه در این نوع روش انجام شود. این کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که درمان به طور ایمن و موثر انجام می شود.

فرخنده : من هفته پیش میکرودرم انجام دادم و تاثیر خیلی خوبی گرفتم. میخواستم بدونم چند وقت یه بار میتونم انجام بدم؟

شانار اسکین : میکرودرم یک راه عالی برای بهبود ظاهر و احساس پوست شما است. بسته به نوع پوست و نتایج مورد نظر، می توانید میکرودرم را هر چند بار در هفته انجام دهید. با این حال، اگر پوست حساسی دارید، بهتر است با یک برنامه درمانی کمتر، هر دو هفته یک بار یا حتی یک بار در ماه، شروع کنید. لازم به یادآوری است که زیاده روی در مصرف آن می تواند باعث تحریک، قرمزی و خشکی شود. اگر بعد از یک جلسه میکرودرم ابریژن هر یک از این عوارض را تجربه کردید، بهتر است قبل از شروع یک جلسه دیگر، حداقل چند روز به پوست خود استراحت دهید. علاوه بر این، حتما از مرطوب کننده ها و کرم های ضد آفتاب به طور مرتب استفاده کنید تا از پوست تازه لایه برداری شده خود در برابر آسیب های خورشید محافظت کنید.

غنچه : سلام خسته نباشین. میخواستم بپرسم آیا میکرودرم عوارضی هم داره؟

شانار اسکین : میکرودرم یک درمان پوستی ایمن و موثر است که می تواند به بهبود ظاهر چین و چروک، اسکار آکنه، آسیب های ناشی از نور خورشید و سایر ناهنجاری های پوستی کمک کند. در حالی که هیچ عارضه جانبی عمده ای در ارتباط با میکرودرم وجود ندارد، ممکن است برخی عوارض جانبی جزئی مانند قرمزی، خشکی و پوسته پوسته شدن پوست وجود داشته باشد. این اثرات معمولاً چند روز پس از عمل باقی می‌مانند و معمولاً با مرطوب‌کننده‌ها یا کرم‌های بدون نسخه قابل کنترل هستند. در موارد نادر، افراد ممکن است عوارض جانبی جدی تری مانند عفونت یا جای زخم را تجربه کنند. برای کاهش خطر این عوارض مهم است که فقط از یک متخصص با تجربه که از تجهیزات استریل استفاده می کند و از پروتکل های ایمنی مناسب پیروی می کند، درمان دریافت کنید. علاوه بر این، افرادی که پوست حساسی دارند باید قبل از انجام میکرودرم ابریژن با پزشک خود مشورت کنند تا مطمئن شوند که این روش برای آنها ایمن است.

زهرا : سلام خسته نباشید ببخشید میکرودم جای زخم عمیق که روی صورت باشه هم درمان میکنه؟

شانار اسکین : سلام بله

نظر خود را با ما درمیان بگذارید