· داروهایی تجویز شده را به طور مرتب استفاده کنید و از مصرف دخانیات در دوره نقاهت یک هفته‌ای خودداری کنید.

· در صورت مشاهده زخم یا التهاب به پزشک متخصص مراجعه و از انجام کارهای خود‌درمانی پرهیز کنید.

· دائما با پزشک متخصص در ارتباط بوده و تا ۲۴ ساعت پس از انجام پلاسماجت رانندگی نکنید.

پلاسماجت-چیست؛-مزایا-و-کاربردهای-شگفت-انگیز-پلاسماجت

زیبایی اهمیت ویژه‌ای برای همه افراد، مخصوصا بانوان دارد. بخش زیادی از زیبایی یک فرد تحت تاثیر فرم پوست صورت و حالت بینی قرار دارد. روش‌های بسیار زیادی برای افزایش زیبایی صورت ابداع شده که یکی از آسان‌ترین و سریع‌ترین روش‌ها پلاسماجت است. انجام این فرایند باعث افزایش جذابیت چهره و ارتقا اعتماد به نفس و در نتیجه ایجاد حس خوشایند در افراد می‌شود. همچنین پلاسماجت به سلامتی پوست شما کمک خواهد کرد و آثار ناراحتی‌های پوستی را از بین می‌برد.

پلاسماجت چیست؟

پلاسماجت یکی از روش‌های رایج برای افزایش سلامت و زیبایی پوست است. در این فرایند با استفاده از دستگاه پلاسماجت آبرسانی به پوست با سرعت بیشتری انجام می‌شود تا شادابی به لایه‌های سطحی و عمقی بازگردد. پلاسماجت صورت به خوبی چین و چروک‌های سطحی را از بین برده و آثار زخم، آکنه و جراحت‌ها را ناپدید می‌کند. برخی از بانوان به علت افزایش سن دچار افتادگی پوست صورت در نواحی مختلف مثل دور چشم و پلک می‌شوند که با استفاده از پلاسماجت صورت این مشکل به راحتی حل خواهد شد. همچنین با استفاده از پلاسماجت بینی می‌توان فرم آن را زیباتر ساخت.

پلاسماجت-چیست؛-مزایا-و-کاربردهای-شگفت-انگیز-پلاسماجت

پلاسما جت چگونه انجام می‌شود؟

ماده اصلی این فرایند پلاسما است. پلاسما ماده‌ای گازی شکل است که توسط دستگاه وارد لایه‌های پوست می‌شود. این ماده حرارت بسیار زیادی دارد و پس قرارگیری در لایه‌های پوستی به سرعت سرد می‌شود. پس از برخورد گاز پلاسما به سطوح مختلف پوست، بخشی از لایه‌ها تبخیر شده و عملیات لیفت پوست انجام می‌شود. در این حالت سطح پوست صاف شده و چین و چروک‌ها از بین می‌رود. ماده پلاسما به نقاطی ریزی در سطح پوست با فاصله‌های کم وارد شده و به همین دلیل پس از اتمام فرایند، زخم‌های بسیار ریزی روی صورت مشاهده می‌شود. این زخم‌ها به سرعت محو شده و دو روز بعد از اتمام عمل زیبایی آثاری از آن دیده نخواهد شد. به هیچ وجه پلاسماجت صورت باعث سوختگی یا آسیب به لایه‌های پوست نمی‌شود و هیچ جای زخم، سوختگی یا محل التهابی پس از چند روز مشاهده نخواهد شد.

کاربردهای پلاسما جت

این روش درمانی کاربردهای بسیار زیادی برای پوست دارد. جوان‌سازی پوست و افزایش زیبایی و صلابت چهره مهمترین مزیت پلاسماجت صورت است. همچنین پلاسماجت صورت به خوبی می‌تواند چین و چروک‌ها را از بین برده و زخم‌ها و آکنه‌ها را محو کند. رفع افتادگی پلک و پوست صورت از دیگر کاربردهای پلاسماجت است. پلاسماجت بینی فرم بینی را تغییر داده تا چهره و اجزای اصلی صورت فرم بهتری داشته باشند. با استفاده از این روش، لیفت بینی و اصلاح حالت آن ممکن است. به همین دلیل کسانی که به هر دلیلی تمایلی به جراحی و بیهوشی ندارند، می‌توانند از پلاسماجت بینی به جای عمل‌های زیبایی پردردسر استفاده کنند. علاوه بر بینی، برای لیفت غبغب نیز پلاسماجت کاربرد دارد و پوست گردن را صاف می‌کند. گاهی بانوان به دلیل افزایش یا کاهش وزن یا حاملگی دچار ترک‌های پوستی می‌شوند. برای رفع این ترک‌ها می‌توان از پلاسماجت صورت استفاده کرد. به افرادی که دچار زگیل یا فیبروئید هستند نیز توصیه می‌شود برای حل مشکلات پوستی خود از پلاسماجت استفاده کنند. همچنین ایجاد لک‌های تیره یا رنگ‌دانه روی پوست، از عوارض افزایش سن یا بارداری خواهد بود.

پلاسماجت-چیست؛-مزایا-و-کاربردهای-شگفت-انگیز-پلاسماجت

با کمک پلاسماجت این مشکلات پوستی قابل رفع خواهد بود. یکی از کاربردهای مهم پلاسماجت از بین برد تتو است. پاک کردن تتوی صورت یا سطح پوست یک دغدغه برای بسیاری از افراد است. برخی از روش‌ها همراه با درد و ایجاد زخم است یا آثار تتو تا مدت‌ها در آن ناحیه مشاهده خواهد شد. پلاسماجت به خوبی تتو رو را از بین خواهد برد و آثار آن نیز روی پوست مشاهده نخواهد شد.

مزیت‌هایی از پلاسماجت

فرایند پلاسماجت بینی یا صورت بدون نیاز به بستری شدن بوده و کاملا به صورت سرپایی انجام می‌شود. این روش بسیار کم‌درد بوده و عارضه خاصی پس از اتمام ندارد. در فرایند پلاسماجت صورت برش یا شکافی روی پوست ایجاد نمی‌شود و مراجعه‌کننده دردی احساس نخواهد کرد. مدت زمان انجام فرایندهای پلاسماجت کوتاه بوده و تاثیرات آن برای مدت‌زمان طولانی روی پوست باقی خواهد ماند. معمولا فرایند پلاسماجت صورت در یک جلسه به اتمام خواهد رسید. به جز افرادی که حساسیت‌های خاص، زخم‌های حساس، چین و چروک‌های زیاد یا سن بالایی دارند، معمولا یک جلسه پلاسماجت برای سایرین کافی است. به همین دلیل این عمل زیبایی زمان زیادی نیاز نخواهد داشت و بسیار راحت و بی‌دردسر خواهد بود.

پلاسماجت-چیست؛-مزایا-و-کاربردهای-شگفت-انگیز-پلاسماجت

دستیابی به نتیجه نیز در فرایند پلاسماجت زودتر رخ می‌دهد و انجام آن محدودیت سنی یا جنسیتی ندارد. این روش حساسیت‌ها یا دردهای موضعی برای فرد ایجاد نخواهد کرد و برای افراد مختلف با رنگ پوست‌های متنوع کاربردی است. البته نوع پوست فرد ممکن زمان وقوع نتیجه را کاهش یا افزایش دهد.

چه کسانی کاندیدای پلاسماجت هستند؟

کسانی که به دلایلی مثل مشغله کاری نمی‌توانند مدت زمان زیادی را در خانه بمانند یا به کلینیک‌ها برای انجام مراحل درمانی مراجعه کنند، می‌توانند از پلاسماجت استفاده کنند. این فرایند به سرعت قابل انجام بوده و دوره نقاهت کوتاه‌تری نسبت به سایر روش‌های دارد. همچنین افرادی که از جراحی‌ها و بیهوشی هراس دارند یا ترجیح می‌دهند روش‌های کم‌خطر را انتخاب کنند، بهتر است از پلاسماجت صورت برای افزایش سلامت و زیبایی پوست و از پلاسماجت بینی برای اصلاح فرم استفاده کنند. به علاوه برخی از افراد قبلا برای اصلاح فرم صورت، پوست و بینی جراحی‌های مختلفی انجام داده‌اند. این افراد در صورت عدم رضایت از نتیجه بهتر است دوباره جراحی را امتحان نکرده و از روش‌هایی با ریسک کمتر برای رسیدن به شکل دلخواه استفاده کنند. جراحی‌ها و بیهوشی متعدد می‌تواند آثار زیان‌باری برای بدن افراد داشته باشد.

مراقبت‌های پس از پلاسماجت

· پس از انجام پلاسماجت بینی یا صورت نباید تا چند روز در معرض نور مستقیم خورشید قرار بگیرید. در در صورت حضور در فضای آزاد نیز حتما باید از کرم ضد آفتاب و کلاه‌های نقاب‌دار استفاده کنید. · از داروهای رقیق‌کننده خون در دروه نقاهت یک هفته‌ای نباید استفاده کنید.

· محل انجام پلاسماجت را ماساژ ندهید و از گرم کردن یا ایجاد فشار محل مورد نظر بپرهیزید.

پلاسماجت-چیست؛-مزایا-و-کاربردهای-شگفت-انگیز-پلاسماجت

· داروهایی تجویز شده را به طور مرتب استفاده کنید و از مصرف دخانیات در دوره نقاهت یک هفته‌ای خودداری کنید.

· در صورت مشاهده زخم یا التهاب به پزشک متخصص مراجعه و از انجام کارهای خود‌درمانی پرهیز کنید.

· دائما با پزشک متخصص در ارتباط بوده و تا ۲۴ ساعت پس از انجام پلاسماجت رانندگی نکنید.

سوالات متداول در مورد پلاسماجت

دیگران درباره پلاسماجت چه می پرسند؟

اگر سوال دیگری درباره این موضوع دارید از قسمت نظرات سایت با ما درمیان بگذارید تا در اسرع وقت به سوالات شما پاسخ دهیم.

سوال خود را بپرسید
به‌طورقطع هزینه‌های پلاسماجت از روش‌های جراحی بسیار کمتر است. این روش در مقایسه با روش‌های دیگر جوان‌سازی و زیباسازی پوست نظیر لیزر درمانی نیز هزینه‌های کمتری دارد.
به‌هیچ‌عنوان محل درمان را ماساژ ندهید، از گرم کردن محل درمان یا فشار دادن آن خودداری کنید، حداقل یک هفته پس از انجام عمل پلاسماجت مصرف سیگار، قلیان و الکل را شروع نکنید، حتما در جلسات مرتب تعیین شده توسط پزشک برای بررسی نتایج و عوارض نزد پزشک بروید.
معمولا افراد با بیماری‌هایی نظیر دیابت کنترل نشده، صرع، سرطان و بیماری‌های خود ایمنی افراد مناسبی برای پلاسماجت نیستند.
در مقایسه با دیگر روش‌های غیرتهاجمی درمان آسیب‌های پوستی، پلاسماجت یکی از ماندگارترین نتایج را دارد.
نظرات خوانندگان این مطلب
رضا : مردا هم میتونن از پلاسماجت استفاده کنن؟ کلا این روش محدودیت خاصی داره؟

شانار اسکین : بله، آقایان هم می توانند از پلاسماجت استفاده کنند. پلاسماجت نوعی درمان پوستی است که از انرژی پلاسما برای کمک به درمان انواع بیماری های پوستی استفاده می کند. برای کاهش چین و چروک، آکنه و آسیب های ناشی از نور خورشید و همچنین بهبود بافت و رنگ کلی پوست استفاده می شود. به طور کلی، پلاسمجت یک گزینه موثر و ایمن برای مردان و زنانی است که به دنبال بهبود ظاهر پوست خود هستند.

رستا : قبل از اینکه واسه پلاسماجت اقدام کنیم باید کاری انجام بدیم؟
نفس : واسه اینکه جای جوش صورتمون خوب بشه باید چند جلسه پلاسماجت بیایم؟

شانار اسکین : تعداد جلسات پلاسماجت که باید برای بهبود جوش های صورت خود انجام دهید به نوع جوش‌های شما و میزان آن‌ها بستگی دارد. اگر تعداد جوش های صورت شما کم است، ممکن است یک جلسه برای بهبود پوست شما کافی باشد، در غیر این صورت ممکن است چندین جلسه برای مشاهده نتایج لازم باشد. توصیه می شود قبل از انجام هر نوع درمان آکنه با متخصصان شانار اسکین مشورت کنید تا با ارزیابی پوست شما، تعیین کنند که چند جلسه پلاسماجت برای دستیابی به نتایج مطلوب نیاز دارید. آنها همچنین می توانند در مورد سایر درمان هایی که ممکن است در ترکیب با جلسات پلاسمجت مفید باشند، مشاوره ارائه دهند.

هانا : ببخشید مادر من سال هاس که افتادگی پلک داره. میتونه با پلاسماجت پلکشو درست کنه؟

شانار اسکین : بله، پلاسمجت می تواند برای رفع افتادگی پلک استفاده شود. این یک روش غیر تهاجمی است که با تزریق پلاسما به پوست، به سفت شدن پوست اطراف چشم کمک می کند. در نتیجه به کاهش افتادگی، چین و چروک و خطوط ریز در ناحیه پلک کمک کند. به طور کلی، پلاسمجت می تواند یک روش ایمن و موثر برای بهبود افتادگی پلک باشد. با این حال، مهم است که قبل از انجام هر گونه عمل زیبایی با پزشک خود مشورت کنید تا بتواند بهترین اقدام را برای مورد خاص شما به شما توصیه کند.

همتا : بعد از اینکه درمان پلاسماجت رو انجام دادیم باید مراقبت خاصی انجام بدیم؟

شانار اسکین : بله قطعا. بعد از اینکه درمان پلاسماجت را انجام دادید، باید از قرارگرفتن در معرض مستقیم نور خورشید خودداری کنید. علاوه بر این، نباید محلی که تحت درمان قرار گرفته را ماساژ دهید یا گرم کنید. همچنین تا یک هفته از استعمال دخانیات خودداری کنید و ضمن مصرف داروهای تجویز شده، اگر زخم یا التهابی را در محل درمان مشاهده کردید به پزشک خود مراجعه کنید.

نظر خود را با ما درمیان بگذارید