سرم-ویتامین-سی-برای-پوست:-نکاتی-که-باید-بدانید

سرم ویتامین سی برای پوست: نکاتی که باید بدانید

سرم ویتامین سی یکی از معدود موادی است که هم از پوست محافظت کرده و هم به ترمیم آن کمک می کند

سرم ویتامین سی یکی از معدود موادی است که هم از پوست محافظت کرده و هم به ترمیم آن کمک می کند. البته باید توجه داشته باشید که همه سرم های ویتامین C به یک اندازه موثرنیستند و فرمول اشتباه یا حتی کاربرد آن می تواند آن را برای پوست بی فایده کند. به هر حال سرم ویتامین سی مناسب می تواند به محافظت از پوست شما کمک کند و در حفظ زیبایی پوست تاثیر شگفت انگیزی داشته باشد:

از بین بردن خطوط ریز و کم عمق

بسیاری از محصولات پوستی به قدرت ضد پیری خود افتخارمی کنند. این محصولات حاوی موادی هستند که باعث تولیدکلاژن می شوند (شامل رتینوئیدها ، فاکتورهای رشد و - دینگ ،دینگ - ویتامین C). ویتامین سی از مهم ترین این مواد است.

خنثی کردن رادیکال های آزاد

در سطح سلولی سرم ویتامین C یک آنتی اکسیدان عالی است . سرم ویتامین سی رادیکال های آزاد پوست را که باعث از بینرفتن DNA می شود از بین می برد. از رادیکال های آزاد نمیتوان جلوگیری کرد. آنها از طریق نور خورشید ، آلودگی ، موادشیمیایی و حتی بدن خودمان ناشی می شوند . با این حال سرم ویتامین سی به خنثی کردن رادیکال های آزاد کمک زیادی می کند.

مبارزه با لک های تیره

سرم ویتامین سی به طور فعال با لک های تیره پوستی مبارزه می کند. در واقع ویتامین C باعث قطع تیروزیناز می شود - آنزیمی که مسئول ایجاد رنگدانه در سلول های پوست است. همچنین از تیره شدن رنگدانه های تیره فعلی پوستی نیزجلوگیری می کند.

اثر سریع بر پوست

اگرچه نتایج استفاده از محصولات پوستی به نوع پوست ،فرمولی که استفاده می کنید و میزان استفاده از آن بستگی دارد، تحقیقات نشان می دهد که سرم های ویتامین سی تاثیر کوتاه مدت و سریع بر پوست خواهند داشت و تنها پس از چند هفته استفاده شاهد تغییرات پوستی خود خواهید بود. به خاطرداشته باشید که ویتامین C یکبار مصرف نیست - برای تاثیرکامل باید از آن به مدت طولانی استفاده کنید.