اهمیت-ویتامین-e-برای-پوست-و-مو

اهمیت ویتامین e برای پوست و مو

ویتامین e یکی از مواد مهم برای حفظ سلامت پوست و مو است.

ویتامین e یکی از مواد مهم برای حفظ سلامت پوست و مو است. اصلی ترین کار ویتامین e رطوبت رسانی است . ویتامین e به دلیل تاثیر شگفت انگیزی که بر زیبایی پوست و مو دارد سزاوارحضور ثابت در ترکیبات محصولات مراقبت از پوست است.

در ادامه به مزایا و اهمیت اهمیت ویتامین e برای پوست و مواشاره می کنیم.

ویتامین e آسیب نور خورشید را کنترل می کند

ضد آفتاب و ویتامین e یک ترکیب بی نظیر برای محافظت از پوست در برابر اشعه ماورا بنفش آسیب رادیکال های آزادهستند. ویتامین e یک آنتی اکسیدان قوی بوده و مطالعاتنشان داده است که در مقابله با اثرات مخرب قرار گرفتن درمعرض آفتاب (از جمله چین و چروک ، لک های تیره ، خشکی وسرطان پوست) بسیار موثر است.

رطوبت رسانی به پوست

ویتامین e یک ماده محلول در چربی است ، به این معنی که میتواند به لایه بالایی پوست نفوذ کند و از آنجا که در غدد سبومپوست جمع می شود ، به تقویت لیپیدهایی که با موانعمحافظت از رطوبت ما سازگار است کمک می کند و تواناییطبیعی پوست برای جلوگیری از از دست دادن رطوبت را تقویتخواهد کرد.

تقویت ریشه مو

اگر دچار ریزش مو شده اید، مکمل های ویتامین e می توانند بهرشد موها کمک کنند. قرار گرفتن در معرض اشعه ماورا بنفشموها و پوست سر شما را مانند بقیه قسمت های پوست شماتحت تأثیر قرار می دهد ، بنابراین آسیب های رادیکال های آزادرا می توانید با استفاده از ویتامین e خنثی کنید.

درمان تیرگی و خطوط ریز دور چشم

ویتامین e یک ماده مهم و تاثیرگذار در برنامه درمانی چشم خوداست. ویتامین e به محو شدن خطوط ریز و چین و چروک وبهبود بافت پوست دور چشمکمک می کند. مطالعات همچنین بهتأثیر آن در کاهش تیرگی ها و خطوط در ناحیه ظریف زیر چشماشاره کرده اند.