تاثیر-یوگا-بر-پوست

تاثیر یوگا بر پوست

حرکات یوگا در کنار انجام مرتب روتین روزانه پوستی تاثیر شگفت انگیزی بر سلامت پوست صورت و شادابی و جوانی آن خواهد داشت.

یوگا یکی از راهکارهای کاهش استرس و سلامت جسم است، اما آیا می دانستید که یوگا چه تاثیر مفیدی می تواند برای پوست شما داشته باشد؟

با تمرین منظم حرکات یوگا خیلی زود ، احتمالاً متوجه تأثیرات این ورزش بر پوست خود خواهید شد و می توانید درخشش پوست را به وضوح مشاهده کنید. دکتر Genieve Burley معتقد است: "حرکات یوگا مانند دارویی قوی برای پ.ست است. این حرکات به سم زدای بدن کمک می کند ، باعث بهتر شدن تنفس شما می شود و به تقویت عضلات کمک می کند. حرکات یوگا تعادل هورمون ها کمک کرده و مواد زائد را از بدن خارج می کند. " نتیجه همه این ها پوستی سالم و شاداب تر خواهد بود.

البته یوگا به تنهایی نمی تواند به سلامت پوست شما کمک کند. در کنار تمرین های یوگا باید روتین پوستی روزانه خود را حفظ کرده، از کرم های ضد آفتاب و مرطوب کننده استفاده کنید و فیشیال های ماهانه خود را به تعویق نیندازید.

فواید یوگا برای پوست

پوست صورت مانند همه اعضای دیگر بدن تحت تاثیر منفی استرس های روزانه قرار می گیرد. اگر تغذیه نامناسب داشته باشید ، نوسانات هورمونی باعث ایجاد چین و چروک و سایر مشکلات پوستی خواهند شد. با این حال ، در چنین شرایطی حرکات یوگا می تواند استرس را از بدن شما دور کرده و مانع ایجاد مشکلات پوستی شود. افرادی که به طور منظم یوگا تمرین می کنند خیلی زود شاهد تأثیر فوق العاده ای که بر بدن و همچنین ذهن آن ها دارد خواهند بود. کاهش وزن و پوست سالم تنها برخی از فواید مشهود یوگا است.

در حالی که یوگا سلامت کلی بدن را افزایش می دهد، تمرین منظم حرکات می تواند پوست را از شر سموم پاک کرده و به سالم ترین نسخه بازگرداند. حرکات یوگا باعث افزایش گردش خون در پوست خواهد شد و ایجاد چین و چروک های پوستی را چندین سال به تعویق می اندازد.

حرکات یوگا به تعادل هورمون ها و انعطاف پذیری عضلات پوستی کمک می کند. هنگامی که به طور منظم تمرین می کنید ، یوگا به شما کمک کند تا با افزایش سن خاصیت ارتجاعی پوست را حفظ کنید.

تکنیک های تنفس در یوگا اثر خنک کنندگی بر روی بدن دارند و می توانند به کاهش آکنه کمک کنند. علاوه بر این ، گفته می شود که تکنیک هایی مانند jalneeti و shankh prakshalan در سم زدایی بدن نقش دارند و در طولانی مدت باعث حفظ سلامت پوست می شوند.

8 ساعت استراحت و خواب در شبانه روز ، یک رژیم غذایی پر از سبزیجات ، میوه های آبدار، اهمیت دادن به روتین پوستی روزانه در کنار حرکات یوگا تاثیر شگفت انگیزی بر ظاهر پوست شما خواهند داشت. همچنین حرکات یوگا بدن شما را وادار به نوشیدن آب کافی در روز می کند. همین موضوع باعث هیدراته شدن پوست و در نتیجه شادابی و سلامت آن خواهد شد.