نکاتی برای درمان چربی موی سر که احتمالا نمی دانید

درمان موهای چربی با راهکارهای خانگی که به کنترل غدد چربی کمک می کنند و مانع ترشح چربی بیش از حد آن ها در کف سر و ریشه مو می شوند.

نکاتی-برای-درمان-چربی-موی-سر-که-احتمالا-نمی-دانید

احتمالا اصلا دوست ندارید از خواب بیدار بشید و احساس کنید موهایتان از یک ظرف پر از روغن بیرون آمده است. موهای چرب ظاهر خوبی ندارند و بسیار آزاردهنده هستند. همچنین چربی موها و پوست سر می تواند باعث خارش سر، ایجاد قارچ پوستی و شوره شود.

در ادامه به نکاتی برای درمانی چربی موی سر اشاره می کنیم که بسیار ساده و کاربردی هستند و احتمالا از آن ها بی خبر هستید.

درمان قطعی چربی موی سر

  • به درستی شامپو بزنید

گاهی تنها با درست شامپو زدن می توانید چربی موی سر را درمان کنید!

برای درست شامپو زدن ابتدا مقدار کمی از شامپو را روی موها بزنید و به آرامی و با نوک انگشتان ماساژ دهید. استفاده از ناخن و چنگ زدن موها، پوست سر را تحریک می کند و موجب افزایش چربی موها می شود.

  • اجازه دهید موهایتان به صورت طبیعی خشک شوند

یکی از راهکارهای درمان چربی موی سر و ریزش مو، کنار گذاشتن اتومو و سشوار است. استفاده از وسایل حرارتی باعث می شود ظاهر موهای شما زودتر چرب نشان داده شود. همچنین استفاده بیش از حد از این وسایل باعث موخوره و ریزش موها خواهد شد.

پس برای درمان چربی موی سر و ریزش مو، وسایل حرارتی را از دسترس خود دور نگه دارید.

  • از محصولات مخصوص موی چرب استفاده کنید

استفاده از محصولات مخصوص موی چرب می تواند به درمانی چربی موی سر کمک زیادی کند. این محصولات با موادی برای کنترل چربی فرموله شده اند و استفاده از آن ها مانع تولید چربی بیش از حد توسط پوست سر و ریشه موها خواهد شد.

  • برس یا شانه خود را به خوبی تمیز کنید

یکی از عوامل چربی موی سر، شانه کردن موها با برس و شانه کثیف است. برای درمان چربی موی سر باید پس از استحمام موهای خود را با شانه یا برس کاملا تمیز شانه کنید.

  • با موها بازی نکنید

بازی کردن با موها غدد چربی را تحریک می کند، پس دست از بازی کردن با موهایتان بردارید.

  • از ماسک موی روغن نارگیل استفاده کنید

روغن نارگیل یک ماده طبیعی فوق العاده برای درمانی چربی موی سر می باشد. استفاده از این روغن نه تنها غدد چربی را کنترل می کند بلکه باعث آبرسانی عمقی موها  و کف سر نیز می شود.

 

موهای چرب ظاهری نامنظم ایجاد می کنند و باعث ناراحتی و کاهش اعتماد به نفس شما می شوند. تنها با راهکارهای ساده برای درمان چربی موی سر، ظاهر زیباتری به موهای خود ببخشید.