درمان-لک-های-پوستی

درمان لک های پوستی

انواع لک های پوستی که به کمک ماسک ها و راه حل های ساده اما تاثیرگذار به راحتی و در سریع ترین زمان درمان می شوند

لک های پوستی شامل لک های قهوه ای تیره و روشن، کک و مک، جای جوش و هر نوع تیرگی دیگری روی پوست می باشند که ظاهری زشت و آزاردهنده برای پوست ایجاد می کنند. بیشتر لک های پوستی به جز مشکل ظاهری، مشکل دیگری برای شما ایجاد نمی کنند و خطرناک نیستند. اما آیا باید آن ها را نادیده گرفت؟

پاسخ ساده است: خیر!

اگر از لک های پوستی رنج می برید همین امروز برای درمان آن ها کاری انجام دهید.

راهکارهای خانگی درمان لک های پوستی

بخار آب

بخار آب به جمع شدن منافذ باز پوست و از بین رفتن آلودگی های زیر پوست کمک می کند. همچنین بخار آب باعث پاکسازی عمقی پوست و یک روش درمانی بسیار راحت ، در دسترس و کم هزینه است.

لایه برداری پوست

یکی از راهکارهای درمان لک های پوستی، لایه برداری است. برای لایه برداری می توانید از ماسک های لایه بردار آماده و یا خانگی استفاده کنید. توصیه می شود ماسک های آماده و ماسک های خانگی را در کنار هم برای لایه برداری و درمان لک های پوستی به کار بگیرید.

استفاده از ژل آلوئه ورا

آلوئه ورا پتانسل خیلی بالایی در بهبود شرایط کلی پوست دارد. همچنین ژل آلوئه ورا پوست را مرطوب نگه می دارد و به حفظ یکپارچگی ساختاری آن کمک می کند.

عسل برای درمان لک

عسل خاصیت آنتی اکسیدانی قوی دارد و به درمان جای جوش و لک های قهوه ای بسیار کمک می کند. توصیه می شود برای درمان لک های پوستی مقداری عسل و زردچوبه را مخلوط کرده، آن را به مقدار خیلی کمی گرم کرده و به حالت ماسک روی صورت بگذارید و پس از 10 دقیقه آن را بشویید.

لیموی تازه

ویتامین C نیز مانند عسل خاصیت آنتی اکسیدانی دارد و علاوه بر درمان لک های پوستی، مانع پیری زودرس پوست نیز می شود.