تاثیر-رژیم-های-لاغری-در-پوست-و-مو

تاثیر رژیم های لاغری در پوست و مو

رژیم های غذایی و لاغری چه عوارضی برای سلامت پوست و موی شما خواهند داشت و چگونه مانع آن شوید؟

برخی افراد برای کاهش وزن و رسیدن به تناسب اندام دلخواه خود از رژیم های لاغری خودسرانه پیروی می کنند غافل از اینکه رژیم غذایی نامناسب چه تاثیر منفی و مخربی بر پوست و موی آن ها خواهد داشت.

رژیم غذایی و ریزش مو

رژیم غذایی نامناسب باعث کمبود ویتامین های بدن می شود و ریزش موها را به همراه خواهد داشت. سلامت موها نیازمند ویتامین های C، D و E به مقدار کافی در بدن می باشد و اگر بدن با کمبود این ویتامین ها مواجه شود، ریشه موها استحکام خود را از دست می دهند و شاهد ریزش شدید آن ها خواهید بود.

علاوه بر ویتامین های مورد نیاز، آب نیز از ارکان اصلی و حیاتی بدن انسان می باشد و استحکام موها به مصرف آب کافی در طول روز بستگی دارد.

رژیم لاغری و تاثیر آن بر سلامت پوست

رژیم های لاغری خودسرانه و نادرست باعث می شوند مواد مورد نیاز پوست برای تولید کلاژن به بدن نرسد و پس از مدتی شاهد چین و چروک، شل شدگی و افتادگی پوست خود خواهید بود. حذف چربی های به طور کامل باور غلطی در رژیم های غذایی است که می توانند به شدت به پوست شما آسیب برساند. پوست صورت و بدن به چربی های طبیعی مانند امگا3 نیاز دارد، در غیر این صورت خشک و کدر می شود.

کمبود ویتامین های A، E و C باعث تیرگی و کدر شدن پوست می شود و در موارد شدیدتر تخریب سلولی و التهاب پوست را به همراه خواهد داشت.

برای جلوگیری از آثار مخرب رژیم های لاغری بر پوست و مو، حتما تحت نظر پزشک برنامه غذایی خود را تغییر دهید و به دنبال کاهش وزن زیاد در مدت زمان کوتاه نباشید. فراموش نکنید سلامتی را نباید قربانی تناسب اندام کرد.