مراقبت-از-پوست-های-حساس

مراقبت از پوست های حساس

راه های مراقبت از پوست حساس به کمک ماسک های خانگی و گیاهی برای درمان قرمزی، التهاب و حساسیت های پوستی

پوست های حساس در شرایط مختلف محیطی یا نسبت به برخورد ماده های مختلف با پوست واکنش های مختلف نشان می دهند. ایجاد آکنه، قرمزی و خارش پوست از جمله واکنش های پوستی مربوط به پوست های حساس می باشد.

مراقبت از پوست های حساس نسبت به پوست های معمولی کمی سخت تر است و دقت و زمان کافی بیشتری میطلبد. اما از آنجایی که پوست حساس مستعد تشدید حساسیت و واکنش های آلرژیک شدید است باید روتین مراقبت از پوست را با دقت و صبر کافی انجام دهید و توصیه های مراقبتی را جدی بگیرید.

مراقبت از پوست حساس و جوش دار

یکی از راهکارهای مراقبت از پوست حساس و جوش دار استفاده از محصولاتی است که حاوی گیاه چای سبز می باشند. چای سبز برای درمان جوش ها بسیار مناسب است و پوست را آرام می کند. خاصیت ضد التهابی و آنتی اکسیدانی قدرتمند چای سبز باعث می شود برآمدگی های پوستی کمتر شوند و پوست کمتر نسبت به عوامل بیرونی واکنش و حساسیت نشان دهد.

همچنین برای درمان و مراقبت از پوست حساس و جوش دار در انتخاب و استفاده از لوازم آرایش باید بسیار محتاط عمل کنید. استفاده از کرم پودر های سنگین برای پوست های حساس و جوش دار اصلا توصیه نمی شود.

تغذیه سالم یکی دیگر از مهم ترین مراحل روتین مراقبت از پوست حساس و جوش دار است. آب کافی، سبزیجات، میوه ها، غلات، پروتئین و امگا 3 برای درمان پوست حساس و جوش دار از مواد مغذی ضروری است. همچنین باید از خوردن غذاهای چرب، نوشیدنی های الکلی و مواد غذایی حاوی گلوتن اجتناب کرد.

ماسک برای پوست های حساس

ماسک های خانگی مناسب منجر به کاهش حساسیت پوست، درمان التهاب و جوش های پوستی می شوند و به دلیل استفاده از مواد طبیعی به پوست هیچ آسیبی نمی رسانند. همچنین بسیاری از نیازهای پوستی شما با مواد طبیعی اطرافتان برطرف می شود.

ماسک عسل و هویج

مواد لازم: 3 عدد هویج پخته متوسط، دو قاشق غذا خوری عسل

طرز تهیه: هویج ها را له کرده و پوره ای از هویج و عسل درست کنید. پوست را کامل تمیز کنید و ماسک را به مدت 10 الی 15 دقیقه روی پوست قرار دهید. پس از آن پوست را بشویید و از مرطوب کننده مناسب پوست خود استفاده کنید.

این ماسک پوست را آرام کرده و حساسیت آن را کنترل می کند.

ماسک جو دوسر و ماست

مواد لازم: 2 قاشق غذاخوری جو دو سر، دو قاشق غذاخوری ماست

طرز تهیه: جو دوسر و ماست را در کاسه ای مخلوط کنید تا ترکیبی یکنواخت به دست آید. ترکیب را به مدت 10 دقیقه روی پوست تمیز قرار دهید و بعد از آن با آب ولرم پوست را بشویید.

ماسک آلوئه ورا و آب پرتقال

مواد لازم: یک قاشق غذاخوری آب پرتقال طبیعی و تازه، یک قاشق چای خوری ژل آلوئه ورای طبیعی

طرز تهیه: مواد با یکدیگر ترکیب کنید و روی پوست تمیز ماساژ دهید. پس اینکه ترکیب را همه جای پوست به خوبی ماساژ دهید اجازه دهید 20 دقیقه روی پوست بماند و سپس با آب ولرم پوست را بشویید. هفته ای دو بار از این ماسک استفاده کنید و شاهد نتایج شگفت انگیز آن روی پوست باشید.