درمان-خشکی-لب

درمان خشکی لب

راهکارهایی خانگی و موثر برای نرم تر شدن لب ها، جلوگیری و درمان خشکی و پوسته شدن لب ها

پوست لب های به مراتب نازک تر و حساس تر از پوست دیگر قسمت های بدن است. به همین دلیل لب ها در معرض آفتاب و آب و هوای سرد و خشک زودتر تحت تاثیر می گیرند و دچار عارضه هایی مانند خشکی و ترک خوردگی می شوند.

لب ها غدد چربی ندارند و نمی توانند رطوبت و چربی مورد نیاز خود را تامین کنند. در نتیجه برای درمان خشکی لب باید از مرطوب کننده های مخصوص استفاده کرد.

درمان خشکی لب به روش طبیعی و خانگی

با چند روش خانگی ساده و تاثیر گذار می توانید خشکی لب را درمان کنید. به منظور درمان سریع خشکی لب روش های درمانی زیر را امتحان کنید:

ژل آلوئه ورا

گیاه آلوئه ورا سرشار از ویتامین، مواد معدنی، آنتی اکسیدان ها و مواد ضد التهاب است که پوست آسیب دیده لب را بهبود می بخشند و آن را تسکین می دهند. ژل گیاه آلوئه ورا یکی از موثرترین راهکارهای درمان خشکی لب ها است.

روغن نارگیل

روغن نارگیل آبرسان و نرم کننده پوست لب است و به درمان سریع خشکی لب کمک خواهد کرد.

عسل

عسل یک مرطوب کننده خیلی قوی بوده و برای رطوب رسانی و درمان خشکی لب ها بسیار موثر است. همچنین عسل خاصیت آنتی اکسیدانی و خواص ضد باکتری دارد و به جلوگیری از عفونت لب ها و ایجاد ترک کمک می کند.

خیار

خیار میوه ای سرشار از ویتامین و مواد معدنی است و به سرعت ظاهر لب ها را بهبود می بخشد. خاصیت آبرسانی خیار آن را به میوه ای مناسب برای درمان سریع خشکی لب ها تبدیل کرده است.

چای سبز

چای سبز حاوی پنی فنول (polyphenols) است که خاصیت ضد التهابی دارد. خاصیت آنتی اکسیدانی و مواد معدنی چای سبز برای درمان خشکی لب بسیار تاثیرگذار است. برای درمان خشکی لب با چای سبز یک چای سبز کیسه را در آب گرم خیس کنید و آن را به آرامی روی لب ها بمالید تا پوست لب نرم شود. این یک روش لایه برداری ملایم و طبیعی است و به درمان خشکی لب کمک می کند.

آلوئه ورا ، روغن نارگیل و عسل همگی دارای خواص ضد میکروبی و ضد التهابی هستند که می توانند ضمن مرطوب سازی و آرامش پوست لب ، از عفونت جلوگیری کنند.